Připravíme si dostatečně velký polystyren, do kterého zapícháme libovolný počet kolíků, které budou tvořit trasu slalomu. Dobře se zapíchávají sirky či páratka. Rozestupy mezi jednotlivými body by měly být alespoň 10cm. Jako cíl můžeme využít nebo vytvořit menší jamku na polystyrenu či vytyčit cílovou čáru.

Hráči budou závodit se svými papírovými kuličkami, které si vytvoří. Téměř ideální je použít formát papíru A6, který musí být následně dobře zmačkán a co nejvíce uhlazen, případně lehce slepen izolepou, aby se kulička příliš nerozmotala.

Postupně si každý soutěžící postaví svůj předmět na startovní pozici a po odstartování vyráží na trasu. Úkolem je projet vytyčenou trasu slalomu, nesmí se vynechat žádný sloupek a kulička se může pohybovat jen pomocí dechu hráče. V případě pádu mimo desku je buď hráč diskvalifikován nebo navrácen na start. 

Hru lze velmi dobře hrát na několik pokusů, tedy pokud někomu jednou kulička vypadne mimo hrací plochu a je v daném kole vyloučen, není problém v dalším kole zvládnout trasu za nejlepší čas.

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 58 návštěvníků

Ohodnoťte tento článek

Štítky:   slalom soutěž