Skutečná tahová hra s tanky!
Hry

Skutečná tahová hra s tanky!

Pro kluky jsou motivace na tankové bitvy naprostý magnet. Najde se i spousta děvčat, která se ráda popasují s kluky a pokusí se je porazit. Nechť si každý postaví svůj tank na bojové území a zábava může začít! Skutečná strategie s tanky, která se dá libovolně ještě vylepšovat.

Jak tráví děti svůj volný čas?
Blog

Jak tráví děti svůj volný čas?

Jistě si mnohdy pokládáte otázku, zda-li děti tráví svůj volný čas smysluplně. Každý má různé záliby, ale také zlozvyky. Přichystali jsme proto jednoduchý formulář, jehož vyplněním pomůžete našemu prvnímu průzkumu, ze kterého po jeho konci uvedeme výsledky a některé statistiky. Vyplňovat mohou jak rodiče, tak i samotné děti. Máte-li proto možnost dotazník dát k vyplnění dětem (ať už vlastním či například ve škole), budeme za tuto pomoc rádi.

Šermířský souboj dostupný pro každého!
Hry

Šermířský souboj dostupný pro každého!

Není novinkou, že především kluci mezi sebou často nějakým způsobem šermují. Ať už s dřevěnými klacky nebo jinými předměty. Tuhle radost jim dopřejeme formou zajímavé šermířské hry, do které se ale lehce zapojí i děvčata. Nejde přímo o samotný šerm jako o trpělivost a umění balancovat. Jak na jednoduchou šermířskou hru, ke které téměř nic nepotřebujete?

Domácí bezinkový sirup
DIY

Domácí bezinkový sirup

Sháníte jednoduchý postup, jak si připravit vlastní bezovou šťávu? Do přípravy sirupu můžete navíc snadno zapojit i děti! Nejen že se výrobou něco naučí, ale také uvidí, jak lahodný a osvěžující nápoj vzniká. Zásoba tohoto skvělého sirupu se bude na léto jistě hodit!

Drak chrlící oheň
DIY

Drak chrlící oheň

Pěkný návod, jak si vyrobit papírového draka chrlícího oheň. Děti budou nadšené, pokud jej budou moci svým dechem oživit. Parádní rekvizita nebo i hračka pro děti každého věku. Vyrobte si tohoto dráčka s dětmi!

Děti z Bullerbynu
Pohádky

Děti z Bullerbynu

Více jak 250-ti stránková kniha určená zejména pro děti a mládež nabízející spoustu dobrodružství šesti dětí z malé vesničky Bullerbyn. Děti si spolu hrají na indiány, tráví spolu Vánoce nebo chodí společně bruslit. Velmi známé a oblíbené dílo švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Státy - hra na paměť
Hry

Státy - hra na paměť

Lehce zeměpisná a naučná hra, při které si děti procvičí hned několik věcí najednou. Navíc se dá poměrně snadno hra změnit i na pohybovou a nebo naopak na relativně klidnou. Jak se děti budou orientovat ve velké spoustě papírků?

Trojúhelníky - vylepšené piškvorky
Hry

Trojúhelníky - vylepšené piškvorky

Nejen poměřováním fyzických sil se dokáží děti dlouze zabavit. Mnohé také baví různé souboje, ať už hrají piškvorky nebo jinou poklidnou aktivitu. A právě piškvorky jsou nejrozšířenější, nabízíme proto zajímavou alternativu s podobným principem.

Definice cizích slov
Hry

Definice cizích slov

Slovní zásobu u dětí je dobré stále rozšiřovat a hlavně udržovat. Používáním moderních technologií se často některé pojmy vytrácí a mnohdy děti nevědí, co některé slovo vůbec znamená.

Seznam příměstských táborů 2017
Blog

Seznam příměstských táborů 2017

AKTUALIZUJEME - Uvažujete, že své děti dáte v létě na nějaký příměstský tábor? Máte už nějaký osvědčený? Tento článek vám pomůže s výběrem. Několik vybraných a postupně doplňovaných tipů na skautské příměšťáky po celé ČR, které vašim dětem přinesou více než jen zážitky a nové kamarády.