12 způsobů nazdobení velikonočních vajíček

Způsobů, jak připravit na Velikonoce vejce, je mnoho. Podívejte se na 12 zajímavých tipů, které třeba ani neznáte. Nebojte se zapojit do zdobení i děti, holky se jistě na této činnosti vyřádí.

Klasická barviva

Určitě neuděláte chybu, když vařená vejce prostě hodíte do barvícího roztoku z obchodu. Za půl hodiny nemusíte řešit nic ohledně vajíček. Můžete si s tím ale i vyhrát. Například můžete mít vajíčka dvoubarevná, když ponoříte do barviva vejce na lžíci jen poloviny a chvíli ho necháte obarvit, druhou půlku pak do barvy jiné.

Nálepky

Dalším rychlým řešení, třeba i na poslední chvíli, mohou být nálepky na velikonoční vajíčka.  Tuto metodu vlastně můžete naprosto celou ponechat v moci ratolestí a to i těch opravdu malých. Nedá se na tom nic zkazit, vypadá to hezky a navíc je to opravdu rychlovka.

Cibule

Na zelný čtvrtek určitě všechny maminky rády připravují špenát. Do něj samozřejmě patří i cibule. Tu o Velikonocích můžete zužitkovat úplně celou. Ano – i se šlupkou! Ta ovšem nepřijde do špenátu, ale můžeme ji použít na barvení vajec. Vyvařením šlupek cibule totiž dostaneme výborný barvící roztok na nabarvení vajíček na krásnou sametově cihlovou barvu. Vejce lze obarvit dvěma způsoby:

  1. Roztok z cibule obohatit o pár lžic octa a vjce do směsi naložit přes noc
  2. Rovnou vejce uvařit i s cibulí v jednom hrnci 

Zelí

U zelí to funguje velmi podobně jako u cibule. Stačí červené zelí vyvařit a výsledný roztok by pak měl mít na vejcích modrou barvu. I zde k roztoku přidáváme ocet a vejce v něm necháme přes noc odležet v lednici.

Kurkuma

Pokud chcete přírodně obarvená vejce na žlutou barvu, rozhodně šáhněte po kukumě. Stačí dát pár lžic do vody a přivést k varu. Do tohoto roztoku opět přidáme ocet a vejce v něm necháme několik hodin odležet v lednici. 

Řepa

I s řepou budeme mít podobné pořízení jako s předchozími třemi. Nakrájenou řepu vyvaříme. Poté přidáme ocet a vejce v této směsi nechám ležet v lednici po několik hodin. Výsledný efekt by měl na vejcích vypadat fialově.

Pro dalších šest zajímavých tipů přejděte na druhou stranu.

Přejít na druhou stranu

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 684 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář