12 způsobů nazdobení velikonočních vajíček

Způsobů, jak připravit na Velikonoce vejce, je mnoho. Podívejte se na 12 zajímavých tipů, které třeba ani neznáte. Nebojte se zapojit do zdobení i děti, holky se jistě na této činnosti vyřádí.

Lak na nehty

Originalitě se meze nekladou. Proto můžeme na barvení vajec použít téměř vše. Pokud máte doma lak na nehty, jehož barva už vyšla z módy, určitě není chyba ho využít právě o Velikonocích. Aplikujte tedy lak štětečkem na víčku tam, kam se vám na vejci líbí. Díky tomuto štětečku se vám bude s lakem pracovat velmi pohodlně a výsledek bude jistě stát za to.

Další lak na nehty

Pokud vám lak nestačí pro nedostatek kreativity na vejce prostě natřít, můžete ho využít trochu jinak. Budete k tomu potřebovat různé barvičky laků a také misku nebo jinou nádobu s vodou. Lakem kapejte do vody kapky a střídejte barvy. Lak se na hladině rozpije a udělá jakousi blánu. Na ní pak přiložte vejce a otáčejte jím tak, aby na sebe blánu z laku nabalilo všude. 

Listy a obvaz

Pokud byste vajíčko chtěli mít opravdu neobyčejné, můžete si s ním dát větší práci. V prvním kroce vyražte ven a najděte listy, které se vám tvarově líbí. Zajímavým by mohl být list pampelišky, jetele, nebo kadeřavé petrželky. Výběr je zcela na vás. Když jste zpět doma, přitiskněte list na vajíčko tak, jak ho zde chcete mít vyobrazený. Vezměte si obvaz a pevně obvažte vejce tak, aby na něm list byl těsě přilehnutý. Obvaz pevně zavažte. Dále vejce vložte do barvy, podle nás zde nejlépe vypadá právě cibulová barva. Po vytažení z barvy sundejte obvaz i s rostlinou. Tak co? Líbí se vám? 

Vosk

K této metodě budete potřebovat bílou svíčku, špendlík s hlavičkou a jakoukoli tužku nebo pastelku. Svíčku zapálíme a vezmeme si vejce natvrdo. Do části pastelky, kde není hrot do tuhy zapíchneme špendlík. Hlavičku špendlíku namáčíme do vosku svíčky a kreslíme s voskem po vejci. Klidně stačí dělat jen ťupky, tečky. Poté, co jsme s výsledkem spokojeni vejce obarvíme v klasické barvě na velikonoční vajíčka. Místa, kde byl vosk se neobarví a zůstanou bílá. 

Voskovky

Budete potřebovat barevné voskovky, uvařené vejce a svíčku. Voskovky zbavte papíru, ve kterém je každá jednotlivě obalená, abyste předešli požáru. Potom už jen stačí voskovku nahřát v plameni a rozehřátým voskem kapat nebo malovat na vejce. 

Pěna na holení

Pokud jste ochotni obětovat balení pěny na holení na barvení vajec, tak do toho. Pěnu rovnoměrně rozprostřete po sklněném pekáči nebo jiné nádobě. Na pěknu nakapejte potravinářské barvivo a špejlí ho rozveďte po ploše. Nevadí, když barviv bude více. Potom vejce kutálejte po pěně s barvivem a nechte uschnout shruba 10 minut. Papírovým kapesníkem poté pěnu setřete.

Zpět na první stranu

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 657 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář