Abeceda v tašce

Kolik má abeceda písmen? Co třeba Č, Ř, Š? Možná i takové otázky zazní před aktivitou Abeceda v tašce. Bohatě se stačí zaměřit na "mezinárodní" abecedu - tedy tu, co má 26 znaků a neobsahuje znaky s háčky, čárkami a jiné diakritická znaménka.

Hra je určena jako soutěž pro skupinky. Počet členů skupiny nastavte libovolně podle celkového počtu hráčů.

Každý tým dostane jednu papírovou tašku (například ty, které se dají sehnat v obchodech s potravinami). Cíl hry je jasně daný - nasbírat do tašky předměty, které začínají na různá písmena abecedy.

Přesnější pravidla

  1. Každý předmět se musí vejít do tašky
  2. Každý předmět může symbolizovat pouze jedno písmeno
  3. Každý předmět se počítá za 1 bod

Délku hry nastavíme v rozmezí 10 - 20 minut v závislosti na šikovnosti hráčů, aby průběh měl spád a účastníci neztráceli čas. 

Budeme-li hrát kompletní variantu, znamená to, že v tašce musí být 26 předmětů (jako písmen v abecedě). Přitom ve výsledném sčítání se počítá jen tolik předmětů, jejich počáteční písmena postupně navazují. Pokud tedy nemáme například předmět na E, počítáme pouze body za A, B, C, D (4 body). 

Zjednodušená varianta může hráčům dát volnost v tom, na která písmena se zaměří, nemusí být po sobě. Anebo lze každé skupině určit sadu písmen, přičemž některá písmena mohou mít skupiny shodné.

Foto: http://dribbblegraphics.com

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 314 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář