Alík - internet pro děti

Kategorie:

Pokud jste si mysleli, že stránka Alíka už dávno neexistuje, byli jste na omylu. Už od roku 1998 běží tato internetová stránka pro děti. Co všechno se dá zde najít? Jak moc je Alík bezpečný?

Potkáte-li člověka narozeného mezi léty 1993 až 2003 (možná i více), jistě bude mít alespoň tušení, co to Alík.cz je. Děti na tento portál chodili s různým cílem. Ať už se chtěli něco dozvědět, zahrát si či napsat kamarádům. 

Než se podrobně prokousávat vším, co Alík nabízí, shrneme si několik základních věcí - a také ty, které si já sám jako dítě pamatuji dodnes.

Na co Alík.cz je?

Celý portál nabízí pro děti maximum služeb, které mohou na internetu dnes najít. Je provázen příjemným vzhledem a snaným ovládáním, aby se i ti nejmenší naučili s ním pracovat a postupně porozuměli, na co všechno se dá internet dnes využít. Mnohé děti by si mohly třeba myslet, že internet je vlastně dobrý jen na hry nebo sledování videí. Alík jim může pomoci ukázat, že toho je daleko víc.

Pro koho?

Alík je určen především dětem do 13 let, jak sám provozovatel tvrdí. Používat jej ale může takřka každý, kdo ale bude svědomitě dodržovat pravidla. Provozovatelem je také zaručena nezávadnost jím vytvořeného obsahu. 

Co všechno lze na Alíkovi dělat?

Nejmenší se zde jistě zabaví omalovánkami či jednoduchými hrami. Čím je uživatel starší, tím více možností mu Alík nabízí. Patří ně například dopisování si s kamarády či různé vzdělávací metody. Dítě si od učení může poté odpočinout například v sekci s vtipy nebo najít zajímavosti ve zpravodajství, které se týká různých témat, jenž mohou děti zajímat. Pro ty, kteří rádi čtou nebo sledují pohádky, se i v tomto ohledu najde zajímavý obsah.

 

Nelze do podrobna napsat a stoprocetně pokrýt to, co vše Alík nabízí. Každé dítě si ale jistě najde to své, co ho upoutá a navíc mu něco i přinese. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 724 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář