Hru si můžeme zahrát prakticky kdekoliv. Vyžaduje ale do jisté míry přípravu, kterou musíme udělat ještě před výletem/schůzkou/akcí, na které ji chceme hrát. Na internetu a nebo za pomocí vlastních schopností při úpravě fotek nachystáme několik obrázků, z nichž některé budou skutečné a některé podvrhy. Například můžeme vytisknout fotografii Lochneské příšery a považovat ji za pravdivou. Vzít nějakou fotku z výletu a přidělat někam do pozadí ducha nebo nějakou siluetu - jeden z možných podvrhů. Můžeme vycházet z podložených fakt a k nim přiložených obrázků a nebo zkrátka jen určit, které fotografie jsou pravé a které ne.
Takto si vytvoříme alespoň pět pravdivých a pět klamavých obrázků. Děti následně rozdělíme na skupiny tak, aby v každé skupině byli alespoň 3 různě staří jedinci. V obálkách jim předáme sbírku fotek a vysvětlíme jim zadání. Musí co nejrychleji, avšak správně, roztřídit obrázky na ty, které nejsou pravdivé a které ano (= jsou nějak upravené, aby budili větší dojem). Jakmile hru odstartujeme, smí se obálky rozlepit a začít zkoumat.
Hru na konci bodujeme podle času, tedy že seřadíme skupiny podle rychlostí dokončení a obodujeme, a dále podle správnosti - té přikládáme větší bodový příděl. Tedy aby ti, kterým to trvalo nejdéle, ale měli jako jediní vše správně, nebyli poslední.
Přidejte komentář