Badatelé - objevte klamavé fotografie

Kategorie: Logické hry

Malé děti často touží po tom, odhalit nějakou nevysvětlitelnou událost, přijít na kloub tajemným věcem a tak dále. Dejte jim možnost být v kůži badatele!

Hru si můžeme zahrát prakticky kdekoliv. Vyžaduje ale do jisté míry přípravu, kterou musíme udělat ještě před výletem/schůzkou/akcí, na které ji chceme hrát. Na internetu a nebo za pomocí vlastních schopností při úpravě fotek nachystáme několik obrázků, z nichž některé budou skutečné a některé podvrhy. Například můžeme vytisknout fotografii Lochneské příšery a považovat ji za pravdivou. Vzít nějakou fotku z výletu a přidělat někam do pozadí ducha nebo nějakou siluetu - jeden z možných podvrhů. Můžeme vycházet z podložených fakt a k nim přiložených obrázků a nebo zkrátka jen určit, které fotografie jsou pravé a které ne.

Takto si vytvoříme alespoň pět pravdivých a pět klamavých obrázků. Děti následně rozdělíme na skupiny tak, aby v každé skupině byli alespoň 3 různě staří jedinci. V obálkách jim předáme sbírku fotek a vysvětlíme jim zadání. Musí co nejrychleji, avšak správně, roztřídit obrázky na ty, které nejsou pravdivé a které ano  (= jsou nějak upravené, aby budili větší dojem). Jakmile hru odstartujeme, smí se obálky rozlepit a začít zkoumat. 

Hru na konci bodujeme podle času, tedy že seřadíme skupiny podle rychlostí dokončení a obodujeme, a dále podle správnosti - té přikládáme větší bodový příděl. Tedy aby ti, kterým to trvalo nejdéle, ale měli jako jediní vše správně, nebyli poslední. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 390 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář