Bang - postřílej všechny okolo

Máte rádi hry, které nejsou těžké na přípravu a dokáží dobře vyplnit čas nebo pomoci dětem lépe si zapamatovat jména? Tak tohle je něco pro vás!

Ze všech hráčů vytvoříme kruh. Každý by měl kolem sebe mít trochu místa, nemusí stát vyloženě jeden vedle druhého. Hrajeme-li hru s úplně novými dětmi, je dobré doprostřed poslat vedoucího nebo někoho staršího z dětí.

Po začátku hry člověk uprostřed vytvoří z rukou pistoli a začne se točit dokola. Po chvíli zastaví a míří na jednoho z hráčů. Ten si musí co nejrychleji dřepnout, jeho dva sousedi mají za úkol sevřít ruce ve tvar pistole a zastřelit toho druhého dříve. Zastřelí ho tak, že na něj natočí svoji pistol a řekne jeho jméno. Kdo toto stihne dříve a správně, vyhrává a druhý vypadává.

Může se také stát, že střelec uprostřed namíří na někoho, kdo si nestihne dřepnout a jeho dva sousedi stihnou vystřelit. V tom případě vypadává ten, kdo nestihl říct jméno druhého a navíc i ten, kdo si měl dřepnout.

Tímto způsobem pokračujeme, dokud nezůstanou poslední dva. Ti si následně stoupnou zády k sobě a začíná finální duel. Střelec, který byl uprostřed, říká různé názvy ovoce. Za každé ovoce musí každý duelant udělat krok dopředu. Zazní-li ale zelenina, musí se rychle otočit a zastřelit toho druhého, stejným způsobem jako když se hrálo v kolečku. 

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 604 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 4/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář