Připravíme si několik různých barevných papírů. Na formát A4 poté velkým a čitelným písmem napíšeme jednotlivá písmena abecedy.

Každé barvě papíru určíme odpovídající kategorii či tématický okruh. Tyto témata někam přehledně napíšeme. Takže získáme například toto:

  • Modrá = řeky, vodní nádrže
  • Zelená = rostliny
  • Hnědá = živočichové
  • Červená = nemoci
  • Žlutá = planety

Kategorie můžeme zvolit zcela podle sebe, výše uvedené jsou pouze jako příklad pro demonstraci.

Nyní se dostáváme k samotnému průběhu.

Hrajeme venku

Děti rozdělíme buďto do dvojic, trojic nebo je necháme po jednotlivcích (spíše starší). Každý tým (nebo hráč) bude mít svoje stanoviště s nějakým tvrdým podkladem na psaní. Do stejné vzdálenosti od všech umístíme kužel. Na začátku každého kola zvedne organizátor (vedoucí) nad hlavu v jedné ruce barevný papír a ve druhé papír s písmenem.

Úkolem každého je co nejrychleji vymyslet na zadané písmeno a téma něaké slovo a poté s papírkem oběhnout kužel a vrátit se.

Hrajeme uvnitř

Například pro školní potřebu můžeme tuto hru přetransformovat na sedací činnost. Okruhy změníme například na probíranou látku ve škole v daném předmětu. Princip zvedání barevných papírů a písmen ponecháme, ve třídě patrně vynecháme fázi obíhání kužele.

Bodování

Podle počtu hráčů zvolíme horní hranici bodů. První úspěšný hráč se správnou odpovědí a s nejrychlejším časem dostane tolik bodů, kolik je hráčů. Tímto způsobem stupňujeme až k poslednímu hráči.

Ohodnoťte tento článek

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 311 návštěvníků

Štítky:   do 30 minut vědomostní znalostní