Barvy - procvičení představivosti a slovní zásoby

Každý člověk má určitou představivost i slovní zásobu. Jak ale kdo dokáže využít svého pamatováka nejen na barvy prověří tato jednoduchá hra. Vhodné pro všechny děti, od nejmenších i po ty starší.

Všichni hráči se postaví nebo posadí do kruhu nebo do jiného útvaru, ale tak, aby všichni na sebe viděli.

Celá hra vyžaduje od hráčů především představivost, dobrou slovní zásobu a v neposlední řadě i rychlost v rozhodování a vyjádření. Jeden z hrajících začíná tak, že řekne barvu a na někoho ukáže. Na toho, na nějž bylo ukázáno, musí co nejrychleji vyslovit nějakou věc, která je pro danou barvu typická (např. červená → růže atd..). Pokud tuto část hráč zvládne, vysloví on nějakou jinou barvu a ukáže na dalšího člověka v kruhu. 

Barvy se smějí opakovat, avšak neměl by nikdo říct barvu, na kterou právě vymýšlel nějakou věc. Čas na rozhodnutí je vhodné nastavit podle věku a schopností hráčů. U menších dát i třeba pět sekund, u starších můžete tento interval zkracovat.

Dalším pravidlem může být i vypadávání. Kdo nedokáže dostatečně rychle vymyslet věc na danou barvu, vypadá a hrajeme tak dlouho, dokud nezůstane poslední hráč.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,7/5. Hodnotilo 713 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář