Bombardér

Bombardér je jednoduchá hra vhodná hlavně na ven - hřiště, trávníky či betonové plochy. S několika kuličkami si dobře vystačíte na fyzicky nenáročnou hru, ale za to napínavou a zábavnou. Pojďme na to!

Hrát mohou 2 a více hráčů. Každý dostane 3 kuličky, nějak odlišené od ostatních hráčů. Na zem si nakreslíme kruh o průměru zhruba 2 dlaní, do něj každý hráč vloží 2 své kuličky

Zvolíme pořadí, ve kterém se budou hráči střídat. Hráč na tahu (bombardér) se postaví ke kruhu, natáhne před sebe do výšky očí jednu ruku se svojí kuličkou (bomba) a tu následně vypustí. Snaží se touto bombou dostat co nejvíce kuliček mimo kruh. Každá kulička, která se ocitne mimo nakreslený kruh, získává bombardér a na konci si za každou počítá jeden bod. Svoji bombu si po každém tahu vezme zpět na další hody. 

Hra končí, jakmile v kruhu nezbyde žádná kulička.

Inspirace na tuto hru pochází z knihy Hry s kamínky, mincemi,.. kterou jsme recenzovali zde na webu.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 155 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář