Chcete zabavit dítě? Nespoléhejte jen na kroužky, něco nechte i na něm!

Sponzorováno

Zářijová nabídka kroužků bývá více než pestrá. Odevšad se na nás rodiče valí nepřeberné množství online nebo papírových letáčků s nabídkou nejrůznějších zájmových kroužků. Počínaje sportovními kluby, přes umělecké školy, až po domy dětí a mládeže nebo kroužky organizované přímo pro školy a školky. Kroužky pojmenují neodolatelným názvem a nalákají děti i rodiče na ty nejlepší aktivity, které je budou nejvíce rozvíjet. Je užitečné nechat rozvíjet kteroukoliv stránku našich potomků, o tom není pochyb. Jenže, jak vybrat, aby to bylo pro nás i potomka správné?

Využijte ukázkových hodin

Pokud si opravdu nejste jistí, co by vaše dítě bavilo, případně to ani vaše dítě nedokáže samo odhadnout, využijte nabídky ukázkových hodin. Velká část zájmových kroužků se totiž organizuje až od října, takže se během září můžete důkladně věnovat zkoumání a zkoušení jejich nabídky na ukázkových hodinách. 

Můžete spojit i příjemné s užitečným, kdy dítě necháte v ukázkovém kroužku, aby si ho pořádně užilo, a vy si zatím půjdete pořídit novinky, které jste před chvílí objevili v online letáku Kik. V Kik letáku navíc momi jiné najdete plno dětského oblečení, které se do daných kroužků bude hodit. Vždy se také ptejte, zda je možné do kroužku nastoupit později, případně docházení do něj předčasně ukončit - s možností vrácení části poplatku za daný kroužek. Někde to půjde, někde zase budete striktně odmítnutí.

Vybavení na kroužky lze často pořídit celkem levně

Nemusíte se bát cestování dítěte mezi kroužky, pokud zjistíte, že ten, který si na první pokus vybralo, mu až tak nesedí. Do většiny kroužků se totiž dá pořídit nutné vybavení celkem levně, a to třeba díky online akčnímu letáku Kaufland. Nabídka Kaufland letáku je natolik široká, že pokryje sportovní i umělecké kroužky a z velké části i ty hudební. 

Zachovejte oddechový čas

Ať už se do výběru kroužku pustíte z jakékoliv strany, zachovejte základní pravidlo správného a prospěšného „kroužkování“, což je poskytnout dítěti oddychový čas, čas pro něj samotné, čas, kdy si jen tak sedne a přemýšlí, co dnes zažilo, co se mu líbilo a co bude ve svém volném čase ono samo dělat. 

Pravidelný odpočinek formou aktivní nudy, kdy jen tak hledíme do prázdna nebo kdy se zabavíme jen něčím velmi snadným, aby nám zůstala mozková kapacita na hodnocení předchozích zkušeností, je totiž pro lidský mozek přímo nepostradatelný, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé. 

Pokud se tedy někdy načapáte, že jen tak civíte „doblba“, rozhodně se za to na sebe nebo na své dítě nezlobte. Jde o důležitou aktivitu, kdy mozek frčí na jiných obrátkách, bez kterých nelze zachovat duševní zdraví a správný vývoj. Pěstovat si doma neustále vytíženého génia, to nikdy nemůže dopadnout dobře.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 256 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář