Čing čong - procvičte svou telepatii

Odhadnout následující tah soupeřů není tak jednoduché. Použijte formuli "Čing čong" a počet palců, kolik se jich naráz zvedne, pro přiblížení se k cíli. Dva dobré tipy znamenají výhru.

Hráči se postaví téměř k sobě a obě své ruce uzavřou v pěst tak, aby mohli zvedat palce a přitisknou ruce k sobě (jak je ukázáno na fotce). 

Jede se po kolečku, tah každého znamená vždy tipnout si, kolik se nyní zvedne dohromady palců. Vysloví tedy "Čing čong" a číslo. To musí být maximálně tak velké, jako kolik je rukou právě ve hře. V momentě, kdy hráč na tahu vyslovuje svůj tip, musí každý učinit svůj předem rozmyšlený tah. Tedy buďto zvedne oba své palce (má-li ještě obě ruce ve hře), jeden a nebo žádný. 

Následně se spočítá, kolik je vztyčených palců. Pokud se hráč na tahu trefil, tedy řekl takové číslo, kolik je skutečně zvednutých palců, dává si jednu ruku za záda. Kdo jako první má obě ruce za zády, vyhrává.

Máte-li velký počet hráčů, můžete je rozdělit na několik herních skupinek (např. po 4).

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 795 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář