Chyť míček správnou rukou

Vytvořte dvě stejně početné skupiny a nechte je soutěžit. Stačí pouze hrací kostka a míček (nebo jakýkoliv jiný předmět).

Princip hry je velmi jednoduchý, avšak hra je zábavná a dá se hrát téměř kdekoliv. Děti rozdělte na dvě stejně početné skupiny a co nejvíc vyvážené. 

Členové obou týmů se posadí za sebe tak daleko, aby každý hráč dosáhl na ramena toho před sebou - první v řadě na nikoho samozřejmě nedosáhne. Takto vytvoříme dvě řady, ale týmy se nesmí vzájemně dotýkat. 

Vezmeme míček a položíme ho na začátek obou řad tak, aby ho první oba hráči na začátku řad měli stejně daleko. Sedneme si na konec řady i s kostkou, na kterou se smí dívat jen poslední hráč z každé řady. Kostku hodíme a podle toho, jaké padne číslo, musí první hráč chytit míček dřív než jeho soupeř a zároveň správnou rukou. Například - padne-li sudé číslo, musí použít pravou ruku, při lichém čísle levačku. Informaci o tom, jakou ruku má hráč vepředu použít si musí celý tým poslat poklepáním na rameno. 

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 392 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář