Chytání rybiček

K procvičení trpělivosti a citu poslouží tématicky zaobalená hra na chytání rybiček. Každý rybář se bude snažit za pomoci speciálního prutu ulovit co nejvíce herních rybek.

Jak má vypadat prut?

Na prut budeme potřebovat dřevěnou tyčku, jejíž délka by neměla přesáhnout délku 1 metr. Dále si nachystáme kousek provázku a kancelářskou sponku. Sponku rozvineme, na jedné straně uděláme háček na chytání rybiček a na druhé straně očko. Očkem provlečeme jeden konec provázku, druhý konec přivážeme na tyčku a prut máme připraven!

 

Jednoduchá rybička

Z tvrdého papíru vystřihneme jednoduchý tvar rybičky. Tu můžeme vyzdobit barvami, nakreslit na ně tvary či je nechat čistě bílé. V místech, kde má rybka ústa, uděláme malou dirku, kterou provlečeme malý kousek provázku a vytvoříme tak očko, za které se rybka bude chytat.

Připraveno, hrajeme!

Vše potřebné máme nachystáno. Nyní stačí rybičky rozmístit někde po "rybníčku". Hráč se snaží vylovit rybičku pomocí prutu, na jehož konci je háček. Ten se musí dostat do vytvořeného očka v místech úst. Takto jde následně rybu lehce zvednout a považovat za ulovenou.

Na rybaření můžeme stanovit časový limit a nebo naopak stopovat čas, za který dokáže každý rybář vytáhnout všechny vodní tvory.

 

 

 

Foto: http://www.architectureartdesigns.com/22-most-fun-diy-games-for-kids

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 400 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář