Chytrý bzučák

Perfektní aktivita k procvičení počítání, násobilky, nebo jako prostředek ke zvýšení postřehu dětí! Bzučák je chytrý, protože se umí ozvat na daný násobek, nebo také násobky!

Všichni účastníci se posadí a vytvoří kruh. Hra plyne po směru hodinových ručiček, každý hráč řekne vždy číslo o 1 vyšší, než jeho předchůdce. Začíná se od 1.

První nástrahou je číslo 7. Místo něj a každého jeho násobku musí člověk říct "Bzum". 

Příklad

"1, 2, 3, 4, 5, 6, Bzum, 8, 9, 10, 11, 12, 13, Bzum, 15,..."

 

Jestliže někdo místo násobku čísla 7 neřekne "Bzum", začíná se od následujícího hráče znovu od 1.

Jakmile skupina dokáže takto napočítat k číslu 50, hru pozastavíme a přidáme další pravidlo. Nyní se místo čísla 5 a jeho násobků musí používat "Bzzz" (krátké zabzučení). 

Daří-li se hráčům i tato varianta, můžeme přidat pravidlo, kdy navíc místo násobku čísel 5 a 7 musí hráč říct "Bzzz Bzum"

 

Takto zkuste se skupinou napočítat alespoň do 100.

Aktivita může být i soutěžního rázu. Nejen že při chybě se začíná od 1, navíc každý hráč, který se zmýlí, ze hry vypadává, dokud nezůstane poslední vítěz! 

 Foto: http://clipart-library.com

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 416 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář