Blázni

Pohybově nenáročná a zároveň velmi zábavná hra. Kolektiv představuje skupinu bláznů trpící nějakou poruchou, kterou se snaží lékař diagnostikovat. Hru můžete znát také z divadelního (televizního) provedení pořadu Partička.

Všechny hráče posadíme do kolečka. Z tohoto kruhu vybereme pro každé kolo vždy jednoho, kdo se stane lékařem. Při velkém počtu hráčů můžeme vybírat i po dvou. Lékař před začátkem kola odejde za dveře nebo z doslechu skupiny. 

Zbývající hráči se stávají blázny. V co nejkratším čase si vymyslí a dohodnou svoji nemoc a její spouštěč, případně má vedoucí hry připravené nemoci a jejich spouštěče a skupině pouze vysvětlí jejich nemoc na nadcházející kolo. Psychiatr se snaží s blázny interagovat, aby přišel na nemoc i její spouštěč. Většinou jim pokládá různé otázky. Spustit nemoc u odpovídajícího blázna může i jiný blázen, který není zrovna tázán.

Nemoci můžeme libovolně stupňovat. Spouštěče mohou dělat i samotní blázni. Lékař musí odhalit nejen nemoc, ale také spouštěč. Trvá-li hra příliš dlouho, není na škodu lékaři poradit, aby snáze přišel na nemoc a spoštěč.

Hrajeme-li s menší skupinou a staršími hráči, může mít každý blázen svoji nemoc i spouštěč, v takovém případě ale lékař hádá podstatně déle.

Příklady nemocí

NEMOC SPOUŠTĚČ
Blázen začne zpívat Někdo se ho dotkne na rameni
Blázen odpovídá vždy 4 slovy Bez spouštěče
Blázen odpovídá jako robot Někdo vysloví libovolnou barvu
Blázen v každé větě použije číslovku Bez spouštěče

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 780 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 3/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář