DIY: Kvalitní garáž pro spoustu autíček

Máte doma malého chlapečka, který si rád hraje s autíčky? Nebo jen nechcete kupovat plastové garáže, které nic nevydrží? Není nic lepšího než si za několik korun pořídit stavební materiál, vyhradit si čas a parkovací dům postavit vlastnoručně!

Dlouho jsem řešila, jak nejlépe uskladnit klukům autíčka, protože se nám jich postupem času nahromadilo pořádné množství. Chtěla jsem, aby se vešly všechny velikosti autíček. První garáž jsme vyrobili z kartonových krabic, které jsme spojili lepicí páskou. Garáž byla boží a přesně plnila svůj účel, bohužel karton nebyl úplně trvanlivý materiál. Proto jsem se po roce, kdy ta původní pomalu dosluhovala, rozhodla pustit se do výroby něčeho festovnějšího.

Pokusím se popsat, jak jsem nakonec novou garáž vyrobila - zcela amatérsky a improvizovaně - přesto tak, aby plnila svou funkci.

Jako hlavní materiál jsem nakonec zvolila překližku. Příště bych zvolila o něco silnější (kvůli hmotnosti horních pater, aby se vůbec neprohýbala). Rozměrově jsem vycházela z původní kartonové garáže a každé patro je určené pro jinou velikost autíček. V hobymarketu jsem si z překližky nechala vyříznout 4 desky o rozměrech 60x60 cm, 60x40 cm a 2 desky 40x40 cm.

Dál bylo potřeba 12 “pilířů”. Na ty jsem zvolila trám 5x5 cm, který jsem si opět nechala nařezat na 20 cm dlouhé hranoly.

Šikmé silnice jsem vyrobila z kusů sololitu, které jsem měla už z dřívějška (byly jako odpad v nějaké krabici s nábytkem).

Dále jsem využila vruty na spojování, lepidlo patex, tavnou pistoli a lepidlo Herkules. Určitě by šlo zvolit i něco elegantnějšího na spojování, ale musela jsem to zvládnout sama.

Nejprve jsem si promyslela, jak povedou silnice a z horních 3 desek vždy kus, kudy  budou patra spojena, vyřízla pomocí vibrační brusky.

Desky jsem s hranoly spojila pomocí vrutů a pro jistotu vše ještě slepila patexem.

Šikmé silnice jsem připevnila pomocí tavné pistole a Herkulesu, pro jistotu ještě spoj vždy z rubové strany podlepila kartonem (silnice budou totiž pravděpodobně jejvíc namáhanou věcí při hře.

Přejít na druhou stranu

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 826 návštěvníků

Viola Kremserová

Viola Kremserová

Přidejte komentář