DIY - Vytvoř si vlastní balící papíry

Chcete s dětmi vytvořit něco, co ocení i vaši blízcí? Vyrobte si originální balící papíry a každý dárek dostane úplně jiný rozměr. Navíc to i skvěle zabaví vaše ratolesti na několik hodin.

 Ve videu můžete vidět několik způsobů, jak si vylepšit balící papíry. Stačí si pořídit obyčejný "baličák" nebo jednobarevný balící papír v papírnictví a můžeme směle vytvářet.

 V prvním návodu si vykrojíme z brambory motiv, který budeme následně tisknout pomocí akrylových nebo jiných barev. Pokud budete tvořit s dětmi, tak jim samozřejmě dáme jen příborový nůž, aby se jim nic nestalo. Po vytvoření tiskátka stačí jen lehce poklepat v barvě a nanášet je na papír. Můžete si nejdříve vyzkoušet jak tisknou na nečisto, na nějaký ústřižek nebo obyčejný papír. Po zaschnutí barvy můžeme dárky balit.

 Jako další budeme potřebovat hlavně lihové fixy a hodně trpělivosti, protože budeme celý papír pokrývat kresbičkami s vánoční tématikou. Můžete kreslit cokoliv: chaloupky, vločky, perníčky, stromečky a nebo sněhuláky jako já. To je jen na vás. Hlavně jde o to si kreslení užít a odreagovat se tím. Zároveň když pak vaši blízcí dostanou dárek zabalený v papíru, který tvoříte sami, tak určitě ocení, že jste si s tím dali práci. Jako bunus: Máte originální balící papír, který nemá nikdo jiný na světě a to je naprosto úžasné!

 Posledním tipem na zdobení, je třpytivý lak. Sehnala jsem ho v Tescu ve vánoční sekci s ozdobami a doplňky. Nejspíš ho seženete i v hobby marketech nebo v papírnictví. Kupte si takový, jaký se vám líbí, nemusí být nutně se třpytkami. Jediné co musíte udělat je, přečíst si jak dlouho lak zasychá a podle pokynů se řídit při sprejování. Před použitím je důležité pořádně protřepat nádobu a pak už jen párkrát přestříkáte papír. Po zaschnutí můžete dárky balit.

 Doufám, že pro vás byl článek užitečný a budu se na vás těšit zase příště. Krásný den.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 753 návštěvníků

Jana Svobodová

Jana Svobodová

Autorka žije tvorbou různých DIY pro děti i starší. Její dalšími zálibami jsou: kreslení, malování, grafika, tvorba videí apod. Studuje na UHK obor Grafická tvorba - multimedia. Další ukázky tvorby můžete vidět na Youtube kanále: https://www.youtube.com/dzejnart

Přidejte komentář