Dobyvatelé

Každý už zná klasickou honěnou. Občas to už ale může být trochu nuda. Proto si ji můžeme ozvláštnit třeba tímto způsobem!

Jeden dobrovolník se pro tuto hru stane aztéckým náčelníkem. K sobě dostane dva poddané, které ho budou chránit. Zbytek dětí se stane španělskými dobyvateli, kteří se snaží chytit náčelníka. Jejich úkolem je chytit náčelníka Aztéků a otočit ho na záda.

Náčelníkovi pomocníci dotykem na chvíli zabijí španělské dobyvatele. Ti se musí jít oživit na určené místo, popřípadě si udělat několik dřepů.

Aztécký náčelník dostane možnost se schovat a tím pádem i trochu náskok. Ostatní se potom vydají ho hledat, popřípadě, pokud se nestihne schovat, ho budou jen honit a náčelníkovi pomocníci ho budou bránit.

Jedna varianta je, že Aztékové vyhrát nemohou a pokud vůbec někdo vyhraje tak španělští dobyvatelé. Druhá možnost je, že pomocníci budou zabíjet permanentně, respektive dobyvatelé budou mít omezený počet životů.

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 580 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář