Domeček z karet

Další tip na klidovou činnost/hru, kterou zabavíte ať už skupinu dětí, nebo jednotlivce. Stačí vám balíček jakýchkoliv karet.

V případě většího počtu dětí z nich utvořte několik skupinek, které budou maximálně dvou nebo tříčlenné. Každá skupina by měla mít k dispozici co nejvíce karet, aby jim nedošly dříve, než vyprší stanovený limit.

Každá skupina má za úkol během časového limitu postavit co nejvyšší domeček. 

Technik stavění může být několik, ta asi nejpohodlnější je, že vždy dvě karty postavíte do "Áčka" bez vodorovné čárky. Takto se vytvoří základna několika áček vedle sebe. Další patro se začne nejprve vyložením karet na vrcholy áček, čímž vznikne nová plocha pro další patro. Podlesní nejvrchnější patro by mělo obsahovat pouze jedno áčko.

 

Tato hra se dá použít i pro jednotlivce. Dopřejte mu co nejvíce karet a buď stanovte časový limit nebo pouze cíl, kterého má dítě dosáhnout (například postavit 5 pater).

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 625 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář