Dopravní zácpa

Budovat ve skupině dětí schopnost spolupráce a řešení problému je důležité. Nejen že dochází ke vzájemné komunikaci, účastníci také zjistí, že většinou platí "víc hlav - víc ví".

Na jednu herní skupinku potřebujeme ideálně 6-8 hráčů (sudý počet). Na zemi vyznačíme řadu boxů - boxů bude o jeden více, než hráčů. Venku můžeme boxy nakreslit na zem, vyznačit je lanem či si pomoci jinak. Jedno políčko by mělo být tak akorát velké pro jednoho stojícího hráče.

V rámci herní skupiny rozdělíme členy na poloviny a vzniknou tak dva týmy. Ty se postaví na políčka tak, že prostřední políčko mezi oběma týmy zůstane volné.
Nacházíme se tedy v přeplněném městě, kde kolabuje doprava, avšak každý tým se chce dostat na druhou stranu města (řady boxů). Cílem je, aby tým stojící na začátku nalevo od mezery, stál nakonec vpravo od volného políčka. Musí tedy dojít k přesunu všech členů.

Hra má ale následující pravidla, která se musí dodržovat:

  1. Hráč se může posunout vpřed na volný box
  2. Hráč jedné skupiny může postoupit vpřed také tím způsobem, že obejde hráče druhého týmu, za kterým se musí nacházet volný box (nesmí takto obcházet hráče vlastního týmu)
  3. Hráč nesmí dělat pohyb zpět
  4. Je povolen pohyb vždy jen jednoho hráče

Pravidla ukazují, že při hře je velmi důležité plánování a dobrý úsudek. Tahy bez potřebné úvahy a trpělivosti nemusí vést k úspěchu.

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,7/5. Hodnotilo 471 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář