Dravec a kořist

V přírodě je přirozený jev, že dravec se pro své přežití snaží ulovit si co nejvíc kořisti. Naopak kořist chce predátora oklamat a dostat se do bezpečí, kde si svůj život ochrání.

Jak napovídá nadpis i anotace, v této hře budou dvě role - dravec a kořist.

Z hráčů vybereme jednoho dobrovolníka, který se stane dravcem. Ostatní jsou kořistmi, které nechtějí být uloveny. 

Pro hru je dobré zvolit širokou cestu nebo jiné volné rovné prostranství. Podle dalšího popisu jistě pochopíte, jak má herní území vypadat.

Doprostřed cesty se postaví dravec, zhruba 1-2 metry za jeho záda se do řady zády k dravci postaví všechny kořisti.

Po odstartování hry se kořisti snaží dostat co nejdál od dravce, ideálně až do cíle (vyznačený metou, čárou atp.). Dravec může kořisti lovit pohledem, pokud po otočení se uvidí některého z hráčů se hýbat, zavolá jejich jméno a kořist je ulovena a v daném kole vypadává.

Těsně před otočením se musí dravec vydat hlasitý zvuk (zavrčet, zavít, zaštěkat, zakrákat atp.). Jakmile se dravec otočí opět zády, vedoucí hry dá signál k pokračování.

Vítězí ta kořist, která se jako první dostane do cíle, nebo zůstane poslední neulovena. Takový hráč potom nahradí dravce v jeho roli.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 460 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář