Dřevěné DIY puzzle "MĚSTO"

Vytvořte si doma vlastní dřevěné puzzle "MĚSTO". Inspirovat se můžete místy, kterými jste denně obklopeni, které jsou blízké vašemu srdci, nebo jen popusťte uzdu vlastní fantazii a vytvořte vlastní "kousky". Zvládne to opravdu každý.

Při stavění města si procvičíte jemnou motoriku, grafomotoriku, koordinaci oko-ruka, prostorovou a pravo-levou orientaci, paměť, pozornost, slovní zásobu i vyjadřování. Jak na to? Ráda vám.

Nakreslete si na dřevěné kvádry nejen různé typy domů (rodinné, panelové, vilky,..), ale také nejrůznější obchody, muzea, restaurace a společně vymýšlejte, co se v nich dá vidět a nebo koupit a za jakou cenu?

 

Nebo zkuste společně přijít na to, kde všude můžete společně trávit volný čas? Kam jste se společně naposled vydali? Kam chodíte pravidelně?

 

Zeptejte se dětí, jaké budovy míjíte při cestě do školky / školy? Zvládnou vám cestu popsat?

 

 

Zvládnete se ve vašem postaveném městě zorientovat? Zahrajte si společně na navigátory. Vymyslete různé trasy - kudy se dostanete z bodu A do bodu B. K orientaci používejte pojmy vpravo, vlevo, nahoře, dole, před, za, nad, pod, vedle, mezi, okolo, kolem.... 

 

Hodně zábavy, Zuzana z Logopedie JINAK

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 416 návštěvníků

Zuzana Blažková

Zuzana Blažková

Jmenuji se Zuzana, jsem šťastná maminka Aničky a klinická logopedka. Ráda pracuji s lidmi a má práce mě baví. Jsem autorkou stránek LogopedieJINAK, které najdete na facebooku https://www.facebook.com/logopedieJINAK.cz/ Chtěla bych s vámi sdílet logopedii tak, jak ji vidím, cítím já. Logopedii, která není "jen" o tdnce a tdubce. Logopedii, která se prolíná s mnoha dalšími obory. Logopedii, která se dotýká všech věkových kategorií. Logopedii, která je hravá. Logopedii, která baví. Logopedii JINAK, která je tady nyní i pro vás. V současné době jsem na mateřské dovolené. Od roku 2011 pracuji v soukromé ambulanci, kde se věnuji dětem i dospělým. Nedostatek motivace je častou překážkou efektivní terapie, proto je důležité, abychom v průběhu terapie všichni táhli za jeden provaz :). Motto: "Slovo "nejde" neexistuje. Kde je vůle, tam je i cesta." Budu ráda, pokud se stanete mými pravidelnými čtenáři.

Přidejte komentář