Fi a Flo - skloňování podstatných jmen

Kategorie: Recenze

Naučte děti skloňovat podstatná jména velice efektivně a zábavně díky této knize. Autorky používají vědecko-fantastický příběh, v němž se skrývají nejrůznější slova ke skloňování. Děti si je během čtení dobře zapamatují, každá stránka je doplněna o pěkné ilustrace s pádovými otázkami. O názornosti se přesvědčíte v PDF souboru na konci článku.

Celá kniha obsahuje řadu příběhů, přičemž každý jeden je zaměřen na skloňování jednoho vzorového slova. Toto slovo je vždy v dané kapitole zvýrazněno a vedle odstavce je názornou ilustrací uvedena pádová otázka. Děti si tak nejen dobře zapamatují jeho slovo a jeho význam, také si i upevní jeho skloňování. Dobře jsou v knize vidět i rozdíly mezi stejně znějícími tvary.

Na závěr každého příběhu je tabulka se vzorem, podle nějž se dané slovo skloňuje a je přehledně vyobrazeno všech 7 pádů daného slova i vzoru - jak v jednotném, tak i množném čísle.

Titul obsahuje i pár ucelenějších příběhů, tedy že každý odstavec není zaměřen na skloňování v daném pádu, ale dopřát si tak můžeme i delší příběh. Až na jeho závěru je tabulka se všemi pády, které se v ději objevily.

Knihu si můžete hned najít a objednat na stránkách nakladatelství Portál.

favorite_border Přidat do oblíbených

Stáhnout přílohu

Přiložené soubory mohou stahovat jen přihlášení uživatelé! Přihlásit se

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 361 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář