Had z plastových víček

Při větší spotřebě plastových lahví a jejich víček můžete právě plastové uzávěry po vyprázdnění láhve uschovat a později si z několika víček vyrobit pěkného a libovolně barevného hada. Činnost se dá použít jak doma s dětmi, tak ive škole či nějakém kreativním kroužku.

Na výrobu hada budeme potřebovat hlavně dostatečné množství plastových víček, může být u různých velikostí či tvarů. Dále se může hodit plastová nádobka z čokoládového vejce, které využijeme na hlavu a konec hada.

Jednotlivá víčka šroubovákem uprostřed proděravíme, aby se všechny uzávěry daly spojit provázkem rotaženým všemi dílky hada. 

Provázek musíme mít přesně na délku hada a nebo v každém víčku udělat dostatečně velký uzlík, aby nám víčka po případně dlouhém provázku moc necestovala.

Nádobku z čokoládového vajíčka nazdobíme třeba obličejem, který poté hadovi přidáme na jeho začátek. Fantazii se meze nekladou.

Podobný had se dá vytvořit i třeba z víček kovových ze skleněnýt lahví. Ovšem takové uzávěry mají výrazně ostřejší hrany, pro tvoření s dětmi či pro děti je rozhodně lepší varianta z plastových víček. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 668 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář