Hádanky pro děti #3: nejmenší

Rozklíčujte i s těmi nejmenšími následující hádanky, respektive úkoly. Dokáží děti správně spojit několik bodů, aby jim vzniklo zvíře; najít tři rozdíly a nebo vybrat správnou cestu pro myšku?

Hádanka 1

Spojte všechny body, abyste dostali výsledný obrázek zvířatka? O jaké asi půjde? Dětem, které například umí čísla jen do 10 snadno můžete pomoci, jim smaotným se bude líbit hlavně výsledek, kterého téměř sami, docílí :)

Hádanka 2

Dva skoro na chlup podobní zajíčci. Najdou bystré děti tři, respektive čtyři rozdíly?

Hádanka 3

Kdo najde pro myšku správnou cestu k tolik vytouženému sýru?

 

 

 

 

 

Řešení

Hádanka 1: Po spojení všech bodů nám vznikne ležící kočička.

Hádanka 2: Zajíček má jinou barvu mašle, jeden nemá na zadních nohou naznačené prsty (na obou nohách, někdo může tedy brát toto jako dva rozdíly), a vejce napravo má na zeleném proužku malé čtverečky.

Hádanka 3: Cílem je vybrat jednu z možných cest tak, aby myš neodbočila do jiného místa, než kde je sýr (chce se tedy vyhnout botě i pastičkám)

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 886 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 1/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář