Házej kostkou a možná na tebe vyjde bonbon

Hry a aktivity, při kterých si mohou děti pochutnat na něčem sladkém, mají úspěch skoro vždy. Jestli potěšíte svůj mlsný jazýček bude ale v této hře záležet především na náhodě, ale trochu i na zručnosti.

Doprostřed stolu dáme něco sladkého – kostičky čokolády, bonbony, zdravější varianta jsou třeba oříšky. Hráči se rozesadí dokola kolem stolu a postupně hází kostkou. Komu padne šestka (nebo kterékoliv předem dohodnuté jiné číslo) má za úkol splnit určený úkol. Ostatní hráči ale hází dál. Pokud splní úkol dříve, než padne šestka někomu dalšímu, může si dát sladkost.

Úkol by měl být přiměřený věku dětí. Může to být namotávání provázku na klacík, našroubování matky na šroub, nebo třeba navlíkání kroužků ze hry na fixu, jak je tomu na obrázku. Fantazii se meze nekladou.

Protože hra je hodně o náhodě, je zde mírné riziko toho, že na některé děti vyjde víc sladkostí a na jiné méně. Je také třeba stanovit, kolik bonbonů si dotyčný může najednou dát, aby je třeba nejedl po hrstech. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 418 návštěvníků

Jana Ptáčková

Jana Ptáčková

Skoro dvacet let působí v pražském dětském turistickém oddíle, kde kromě toho, že je posledních deset let hospodářem, vede prakticky celou dobu děti, schůzky, výpravy, podílí se na táborech. Pracovně se věnuje propagaci aktivit pro volný čas dětí, propagaci letních táborů, produkci akcí, grafice, tvorbě webů a redakční činnosti.

Přidejte komentář