Hra podle knihy: Zabíječ skavenů

Každoročně se především v létě koná velké množství letních táborů. Na některých jsou děti ve stanech, jinde zase v chatkách a nebo se jedná o příměstské tábory. Všechny tyto typy táborů ale pojí jedna věc - celotáborová hra a vůbec motivace hrát a vyhrát! Tento první článek svého druhu popisuje hru pro starší děti, nejlépe od 11 nebo 12 let nahoru. Velká jeho část je inspirována příběhem knihy Warhammer: Zabíječ skavenů, děti si tedy prochází děj na vlastní kůži. Celý program byl rozložen do 14 dnů.

Nejprve bych uvedl celou sérii knih ze světa Warhammeru. Jedná se o dvanáctidílnou fantasy sérii. V každém díle vystupují hlavní hrdinové - trpaslík Gotrek Gurnisson, také titulován jako trolobijce, a jeho lidský společník Felix Jaeger. Oba v každém díle zažívají nespočet dobrodružství a poráží stovky a tisíce nepřátel, kteří je chtějí zabít.

Zabíječ skavenů se odehrává ve městě Nuln. Oba hrdinové zde začínají v kanálové hlídce, kdy se skupinou odpadlíků prochází a hlídají v kanálech. Zde se poprvé potkají se skaveny - zmutované krysy pohybující se jako lidé. Po několika dnech v noci spatří tajnou schůzku člověka a skavena. Jedná se o šéfa tajné městské policie. S nechutnými tvory se kanálová hlídka několikrát střetne a její členové postupně umírají - až na Gotreka a Felixe. Skaveni používají všelijaké zbraně, hází koule s jedovatým plynem, ve kterém se nedá dýchat ani vidět, přepadají zezadu a snaží se rychle zaútočit krátkými dýkami. V některých místech jsou římsy úzké a hrozí pád do proudu všech splašků z města - gulášovka. Kontakt s ní je patrně smrtící.

Po nějaké době se naši dva knižní hrdinové snaží získat pracovní místo jinde, jelikož byli z kanálové hlídky vyhození poté, co nařknuli šéfa policie Fritze von Halstada ze setkání se skaveny. Jsou zaměstnáni jako vyhazovači v hospodě U Slepého prasete. Krvelační skaveni se jich ale snaží nadále zbavit. Jednoho dne zaútočí na hospodu jednotka elitních skavenů - okapoví běžci. Útok se povede úspěšně odrazit. Jednoho dne v noci se Gotrek a Felix rozhodnou utnout spojení mezi Halstadem a skaveny, který zřejmě dává nepřátelům informace, se kterými se snadno dobyje město. Vydají se tedy do jeho domu, ve kterém mimo jiné hlídkuje skavení obr, a šéfa policie nakonec zabijí.

Začíná se ukazovat, že město se snaží skaveni získat pro sebe. Několik klanů zmutovaných krys se chce ale jako jediný proslavit zabráním města. Vychází najevo, že Halstad se setkal se šedým věštcem Thanquolem, který má spoustu špehů a od nich se dozvídá plány na zabrání města ostatních klanů. První útok skavenů je plánován na technickou univerzitu. Skaveni se chtějí zmocnit techniky a s ní dobýt město. Thanquol pošle zprávu Gotrekovi a Felixovi a varuje je před útokem. Trolobijce a člověk díky tomu dokáží zachránit ukořistění vymožeností a pobijí skavení zloděje.

Další se ke slovu dostává Klan morové rány. Lidé ve městě postupně začínají být smrtelně nemocní a mor se více šíří. Mor do města přináší nakažené krysy a ty se snaží hrdinové co nejrychleji zabít. Setkávají se s doktorem, který zná proti moru relativně dobrou ochranu - voňavý amulet, ke kterému stačí několikrát denně přičichnout. Od Thanquola později dojde zpráva, kde tento mor vzniká. Gotrek s Felixem se tedy vydávají zničit Kotel tisíce morů, který skaveni vaří na opuštěném hřbitově.

Krátce po moru přichází ke slovu hladomor Klanu tvůrců. Městské sýpky se zásobou obilí vyžírají hladové krysy, které se do města hodlají ve velkém přepravit po řece v černé lodi. I o tomto dá hrdinům vědět skavení šedý věštec.

Po odražení posledního nebezpečí hraběnka Nulnu pořádá karneval. Na ten se proplíží Thanquol s několika bojovníky a hraběnku před zraky všech zajme a unese. Celý tábor se tedy zakončuje výletem za záchranou hraběnky (nebo jen pouze nějaká bojovka).

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 461 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář