Hravé živé pexeso

Zapojit na chvíli paměť a poměřit svého pamatováka v klasickém pexesu děti dobře znají. Ve větším kolektivu je ale velmi zajímavé tuto hru obměnit, a sice místo kartiček použít ostatní. I dospělé.

Princip hry není nijak složitý. Steně jako při pexesu, tak i zde, proti sobě budou soutěžit dva hráči. Tyto dva pošleme za dveře.

Z ostatních nyní vytvoříme dvojice. Každá z nich dostane zadaný nějaký pohyb či gesto, které bude předvádět. Po krátkém nacvičení rozmístíme hráče tak, aby dvojice nebyly přímo vedle sebe (avšak na zmatení můžeme některou dvojici dát přímo k sobě).

Dva soupeřící hráče zpoza dveří zavoláme a může se začít. Každý smí "otočit", resp. vyvolat dva hráče. Pokud předvádí to samé, získává je a pokračuje dál.

Možné vylepšení

Předvádění pohybů či gest může být pro nejmenší složité. V tomto případě můžeme dětem třeba zadat zvuky zvířat (nebo jen specifický pohyb zvířete).

Naopak pro starší (nebo dospělé) mohou být jednoduchá gesta snadná. Ve škole můžeme zapojit látku, tedy každý z dvojice může říci svoji část (např. v dějepisu, jeden řekne významnou událost, druhý rok) a hádač musí vždy určit, zda dva vyvolaní k sobě patří, či nikoliv. 

Své další tipy na možné zlepšení (ať už pro menší nebo větší hráče) můžete napsat do komentářů níže.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 420 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář