Jak kreativně zabavit děti během chvilky a v pohodlí domova?

Kategorie: Hry na ven Hry do místnosti Sponzorováno

Zabavit děti se někdy může zdát jako nadlidský úkon. Hlavně to chce nohy v teple a dobrý plán. Pak už stačí jen obyčejné a běžné věci, které najdete doma, a zábava může začít!

Znáte zařízení Sodastream, které proměňuje obyčejnou vodu na bublinkový nápoj? A napadlo vás, že lahodný drink s příchutí nebo neochucený nemusí být jeho jediné využití? Pojďte se s námi podívat, co všechno lze s dětmi a výrobníky sody provádět.

1. Vytvořte vlastní sodovku

Sodastream umožňuje vám a vašim dětem experimentovat s příchutěmi i zdobením sodovky. Dejte jim na výběr hned z několika druhů a nechte je vymyslet zcela novou a originální příchuť. Děti se tak naučí nejen něco o míchání chutí, ale hlavně budou mít radost z vlastnoručně vyrobeného díla.

2. Vědecký experiment s bublinami

Výrobník sody Sodastream vytváří bublinky tím, že rozpouští oxid uhličitý ve vodě. Tuto funkci lze využít k malému vědeckému experimentu. Natočte si, jak bublinky vznikají a s dětmi pozorujte zpomalené záběry této chemické reakce.

3. Bublinková soutěž

Zorganizujte soutěž, ve které půjde o to, vyrobit největší bublinu – nebo tu, která nejdéle vydrží. Dále můžete soutěžit o nejrychlejší vypití sodovky a o nejlepší vlastní příchuť. Pravidla vždy stanovte předem, ať se děti během soutěže v zápalu boje nepohádají.

4. Vytváření perlivých koktejlů

Se staršími dětmi si můžete hrát na bar, ve kterém se míchají barevné nápoje v perlivé podobě. Zapojte děti do výroby a nechte je, ať si vyzkouší nejen míchání nápojů, ale i jejich roznášení. Pak už jen stačí užívat si exotickou atmosféru u bazénu.

5. Vodní balónky plné bublinek

Znáte balónkovou bitvu? Tak si ji trochu oživte. Místo obyčejné vody nafukovací balónky naplňte sodou s libovolnou příchutí a užijte si zcela jiný (chuťový) rozměr této parádní miniválky. Jen počítejte s tím, že možná budete lehce ulepení.

6. Společné nakupování

Když děti potřebujete upokojit, zkuste s nimi sjíždět e-shopy s oblečením. Vy si můžete najít něco hezkého a vaše dítě bude uchváceno množstvím barev a produktů. Můžete ho požádat o názor a skvěle se zasmát na nějakých designových kouscích. Nechte ho vyplnit informace k objednávce a zaplatit kartou. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Jak vidíte, stačí jen pár nápadů a děti zabavíte raz dva. A čím zabáváte ty svoje?


Dana Grófová

Copywriter

Copywriterka, která má přesah do SEO a psaním se živí od roku 2017. Tvoří srozumitelné a funkční texty, které s lehkostí přizpůsobí potřebám klienta i jeho zákazníků. Kromě těchto témat se věnuje také technologiím a některé její texty najdete na produktvdetailu.cz.

Foto: Unsplash.com

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 20 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář