Jak nejlépe chránit děti před nástrahami internetu?

Kategorie:

V dnešní době snad není dítěte, které by nějakým způsobem neumělo používat chytrá zařízení či počítače. Celosvětově přibývá také těch, kteří ještě před dovršením třinácti let využívají sociální sítě, které v pravidlech uvádějí minimální věk právě 13 let. Jak nejlépe předejít případnému problému?

Nejen sociálními sítěmi, ale také moderními technologiemi jsme obklopeni téměř všude, proto není zcela reálné děti udržet mimo vytvoření si profilu na sociálních sítích. Lepší cestou může být právě otevřenost a debata s dětmi o internetu a také o možných úskalí.

Děti se dnes neobejdou bez znalosti zásad digitální sebeobrany. Dítě musí vědět, že nové přátele musí znát i v reálném životě a přijímat je jen po předchozí dohodě. Nikdy nikomu cizímu nesmí posílat jakékoli informace o sobě, o své rodině, žádné fotografie. Kdykoli je někdo na internetu vystraší, žádá o pomoc, vyhrožuje, snaží se je dostat do časového stresu, musí hned přerušit konverzaci a říci o tom rodičům. Dítě proto musí cítit důvěru a musí vědět, že mu rodiče pomohou a nebudou jeho starosti bagatelizovat ani se na něj zlobit.

Není také špatně, pokud mají rodiče přístup na emailové účty a profily na sociálních sítích svého dítěte. Dítě by to však mělo vědět, aby rodič přístupu nemohl zneužívat a aby se stále dobře zachovala upřímnost mezi rodičem a dítětem.

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,3/5. Hodnotilo 324 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář