Zkušená chůva musí mít ověřitelné reference

Někdy mohou s hlídáním pomoct babičky či jiní rodinní příslušníci. Ale ani ti nemají vždy dostatek času, kolik byste potřebovali. V takový moment je profesionální hlídání dětí už nezbytné. Dejte si pozor, protože při hledání nové chůvy na vlastní pěst musíte dbát na její prověření. Pokud nemá doložitelné zkušenosti, jen těžko jí můžete svěřit potomka do péče. Více o problémech při hledání na inzerát se dočtete zde. Lepší alternativou rozhodně jsou agentury, které mají databázi s kompletními referencemi každé registrované chůvy a tím vám ušetří nutné prověřování.

Chůva na hlídání by měla zajistit dítěti kompletní péči

Bez agentury je také těžké sehnat chůvu, která by byla schopná poskytnout dítěti kompletní péči podle vašich představ. Databáze naopak uchovává informace o schopnostech každé chůvy a může vám proto snadno vybrat paní na hlídání přesně podle vašich představ. Velkou výhodou je, že tímto způsobem snadno seženete chůvu i pro děti se speciálními potřebami. Některé se dokonce zaměřují i na péči o fyzicky či mentálně postižené děti. Při odchodu z domu se tak budete cítit mnohem lépe.

V případě nespokojenosti chůvu jednoduše vyměňte

Může se stát, že vám přidělená chůva nebude vyhovovat, ať již kvůli nedostatkům při péči nebo čistě jen pro osobní dojem. Není nutné se spokojit s tím, co vám agentura vybrala, protože v případě jakýchkoliv problémů je systém schopný vyměnit vybranou chůvu za novou. Cena za hlídání dětí je v takovém případě přiměřená vašim požadavkům a odvíjí se od délky hlídání i pravidelnosti. Pro první hodinu hlídání můžete také získat čas s vaší chůvou zcela zdarma, abyste se lépe poznali a vy mohli sledovat, zda se s ní vaše dítě cítí dobře a bezpečně.

Průměrné hodnocení: 3,3/5. Hodnotilo 160 návštěvníků

Ohodnoťte tento článek

Štítky:   hlídání dětí chůva