Jak si udělat vlastní tématické masky?

Tentokrát si ukážeme poměrně snadnou a levnou cestu k tomu, jak si vytvořit vlastní masku. Pokud potřebujete poradit, jak si vytvořit masku pro táborovou hru nebo jen na jednodenní program, jste tu správně!

Co budeme potřebovat?

Ideálně v nějakém supermarketu si můžete nechat na informacích vydat reklamní letáky v libovolném množství (pokud tedy nemáte doma balík starých novin). Dále by se mohl hodit nafukovací balonek, izolepa a lepidlo na tapety. V pozdější fázi oceníte i barevný sprej.

Vyrábíme...

Tvorba masky spočívá v tom, že postupně potíráte kusy novin lepidlem na tapety a tímto způsobem tvoříte masku - můžete ji mít přes polovinu obličeje ale také přes celou hlavu. Abyste si udělali masku přímo na míru, lze využít nafukovací balonek. Ten nafouknete do velikosti, která odpovídá vaší hlavě, pro jistotu i trochu větší. Balonek pak využijete místo své hlavy - na něj vrstvíte noviny s lepidlem a před sebou vidíte, jak jde práce od ruky.

Jakmile máte polepený balonek jakožto "slupku" hlavy, můžete začít vymýšlet, jaké části na ní chcete dále - nos, uši nebo jiné vychytávky.

V momentě, kdy máte hotový tvar hlavy (ještě nevybarvený,  pouze hrubý tvar z novin), necháme masku stuhnout. Záleží na velikosti masky a množství lepidla, vyplatí se ale počkat přes noc.

Dokončujeme...

Až uznáte, že je maska dostatečně tvrdá a že lepší už to nebude, propíchněte balonek, aby uvnitř nezavazel (v mnoha případech se ale přes noc vyfoukne sám nebo praskne). Nyní je čas najít si místo, kde chcete vystřihnout / vyříznout oči. Dále lze libovolně použít barevné spreje nebo masku polepit tak, aby vypadal dle vašich představ.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 684 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář