Jak si vyřezat dýni na Halloween?

Tento známý anglosaský lidový svátek se již nezadržitelně blíží. Děti si budou užívat podzimní prázdniny, často inspirované Halloweenem či jiné podobné akce. Co si takhle s nimi vyrobit tradiční vyřezávanou dýni?

Nejedno dítě si chce vytvořit ať už jako výzdobu do domu či před něj dýňového strašáka. Výroba není příliš náročná a dá se zde uplatnit fantazie, ať už je jakkoliv šílená.

Jak začít?

Nejprve budeme jistě potřebovat dýni. Největší nemusí nutně znamenat nejlepší, ale na velké ploše se dá dobře hrát si s detaily. Avšak je zde druhé úskalí, a to že velká dýně dá více práce s vydlabáním. S tím souvisí další potřebné pomůcky. Hodit se bude nůž nejprve na uříznutí vršku dýně a poté nějaký menší na vyřezávání. Zapomenout nesmíme ani na co největší a nejostřejší lžíci.

Vrchní otvor musíme udělat dostatečně velký, aby se dalo dobře dlabat ve všech koutech tohoto plodu. 

Samotný obličej budeme vytvářet menším nožem, než kterým jsme odřezávali vršek. Tento nůž by měl být co nejtenší a a nejvíc ostrý, ideálně by se mělo jednat o vykošťovací nůž.

Co s dužinou?

Po vydlabání nám logicky zbyde spousta "odpadu". Někdo by mohl ocenit dýňový kompot či džus. S dýňovou dužinou se ale dá naložit i slaným způsobem.

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 604 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář