Jaké jsou nejoblíbenější deskové hry pro děti?

Kategorie: Hry do místnosti Recenze Sponzorováno

Máte rádi deskové hry, hledáte zábavu pro své ratolesti, nebo chcete trávit více času s rodinou? Ať už máte důvod ke koupi deskové hry jakýkoliv, určitě se potýkáte s problémem, jakou hru vlastně vybrat. To závisí především na věku vašich dětí, ale i na tom, co vás baví. Pojďme si představit několik nejoblíbenějších deskových her, ze kterých si jistě vybere naprosto každý.

1. Dostihy a sázky

Dětská verze této zábavné hry s koňmi je vhodná pro děti od pěti let. Děti si při hraní procvičují počítání, získávají přehled o hodnotě peněz a hlavně se baví. Cílem hry je v podstatě nakoupit co nejvíce poníků a výbavu pro ně. Dostihy a sázky jsou vhodné pro každou rodinu, která si zakládá na lásce ke koním či ke zvířatům obecně.

2. Dětské monopoly

Dokonce i Monopoly již mají svou dětskou verzi. Úkol této hry je vlastně podobný jako u Dostihů a sázek, jen nenakupujete koně, nýbrž pozemky. Děti se zde také výborně naučí chápat hodnotu peněz i si procvičí počítání. Cílem je mít vždy co nejvíce pozemků a peněz. Kdo o všechno přijde a zbankrotuje, hru prohrává. Monopoly jsou vhodné cca od 8 let, počítejte však s tím, že hra se může někdy opravdu protáhnout, takže může být pro malé děti zdlouhavá.

3. Activity Junior

Tato společenská desková hra je vhodná pro větší počet hráčů. Zatímco předchozí hry je možné hrát jen ve dvou, na Activity Junior byste měli být alespoň čtyři. Smyslem hry je vyjadřování různých pojmů. Jeden z týmu se vždy snaží nějakým způsobem daný pojem popsat a druhý ho musí uhodnout. Tato hra přispívá k rozšíření dětské slovní zásoby a zároveň podněcuje kreativitu.

4. Padající opičky

V této hře si postavíte palmu, kterou protíná množství tyček různých barev. Síť vzniklá z těchto tyček uprostřed palmy slouží k zachytávání opiček. Pak už jen házíte kostkou, která určuje, jak barevnou tyčinku máte vyndat. Pak musíte danou tyčinku z palmy vytáhnout tak, aby žádná opička nespadla až dolů. Hra je vhodná od 5 let a je možné jí hrát ve dvou až čtyřech hráčích.

5. Kloboučku Hop

Tato hra je vhodná pro děti od 4 let a lze ji hrát dokonce i v jednom. Cílem je vystřelovat kloboučky tak, abyste se trefili do správného otvoru. Kdo takto nastřílí nejvíce bodů, vyhrává. Děti si díky této hře zlepší koordinaci pohybu a jemnou motoriku.

6. Pictureka

Pictureka skvěle prověřuje postřeh a rychlost reakce. Je vhodná od 6 let a může ji hrát v podstatě neomezený počet hráčů. Herní prostor se skládá z devíti oboustranných desek pokrytých obrázky. Cílem pak je najít vždy obrázek, jaký vám určí karta, jako první. Komu se podaří nalézt nejvíce obrázků jako první, vyhrává.

 

Pokud byste chtěli vidět více oblíbených her, seznam nejlepších stolních společenských her pro celou rodinu podle portálu Rankito.cz najdete zde

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 239 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář