Jarní tvoření plné barev

Neznám snad nikoho, kdo by se netěšil na jaro. A proč si ten čas nezpestřit třeba jarním tvořením. Inspirace je kolem nás mnoho a já si pro vás připravila ptačí hnízdo plné barevných ptáčků.

Co budeme potřebovat na tvoření:

  • papírový kulatý tácek
  • čtvrtku
  • barvy (my použili voskovky a vodovky)
  • suchou trávu a nebo barevnou aranžerskou „trávu/nitě“ nebo jak se to jmenuje
  • když doma najdete nějaká ta peříčka a umělé oči, bude dílo opravdu dokonalé.

Na čtvrtku jsi předkreslete ptáčky v podobě vajíček a zvlášť křídla v podobě kapiček. Pak už se můžete pustit do vybarvování. My jsme na tácek malovali voskovkami a ptáčky jsme vybarvili kombinací voskovek a vodových barev. Tím jsme využili hezký efekt, jelikož vodové barvy na vosku nedrží a pak kresba pod barvami hezky „vyleze“. Na konec přijde na řadu jak jinak než lepení. Nejprve se lepí ptáčkové (vajíčka), na ně křidélka a nakonec hnízdo, peříčka, oči a zobáček.

A veselé jarní dílo je na světě.

Pokud byste se chtěli vidět, jak šlo toto tvoření nám na kroužku, tak najdete odkaz tady (kataanuny.blog.cz/1604/ptacata)a případně si můžete na mém blogu (kataanuny.blog.cz/)dohledat i další inspiraci.

Hezké jarní dny vám přeje Katka

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 824 návštěvníků

Kateřina Kunclová

Kateřina Kunclová

Již pátým rokem vede výtvarný kroužek pro děti školkového a nižšího školního věku. Tvoření podle ní nesmí být jen bezduché pospojování zakoupených „kreativních sad“, ale činnost, ve které každé dítě zapojí vlastní invenci a hlavně se „vyřádí“. I pro ní, je tvoření zábavou, a proto si o něm, ale nejen o něm vede blog. http://kataanuny.blog.cz/

Přidejte komentář