Jedině štít tě ochrání před bombou!

Kdo by chtěl zůstat na přímo vystavený výbuchu bomby? Nikdo, že? Velmi jednoduchá, akční a zábavná hra se dá použít jak pro malé, tak i velké děti. Zapojte se i vy! :)

Na začátku se vyhneme rozřazování do skupin, hra je čistě na jedince. Každý si musí během krátkého času v duchu určit, kdo z ostatních hráčů bude pro něj znamenat bombu a kdo štít. Tuto informaci si ale nechá pouze pro sebe a nikomu ji nesděluje. 

Odstartujeme hru a od této chvíle se musí každý snažit o to, aby jím zvolený člověk jako štít byl mezi ním a člověkem, koho si hráč zvolil jako svoji bombu. Tento úkol si ale plní každý, takže vznikne poměrně zmatek a běhačka. Důležité je, aby opravdu nikdo neviděl, kdo má koho jako bombu a štít.

Po určité době hry celou hru stopneme. Důrazně zavoláme STOP a všichni musí zastavit na místě, kde jsou. Každý si vyhodnotí, zda se právě nyní ocitá za štítem a na bombu defacto nevidí, zkrátka jestli ho výbuch ohrozí. U starších předpokládáme, že hrají fair play a uznají, když se nedokázali skrýt. Mladší děti můžeme obejít, zeptat se jich, kdo byl jejich bomba a kdo štít a vyhodnotit situaci. Až poté, co mají všichni jasno, se určí, kdo ztrácí bod za to, že vybouchl. 

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 639 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 1/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář