Kam na dovolenou s dětmi k moři do Chorvatska?

Kategorie: Výlety Sponzorováno

Jestliže patříte k rodinám, které dávají přednost starobylým pevnostem před zábavními parky, vodopádům před nákupními centry a plážím před betonovou džunglí, pak je pro vás návštěva Chorvatska s dětmi tou pravou dovolenkovou destinací.

Chorvatsko se v posledních letech stalo oblíbenou destinací díky tomu, že se zde natáčelo několik scén slavného televizního seriálu Hra o trůny. Existuje ale mnoho důvodů, proč si lidé tuto destinaci zamilovali. Chorvatsko toho nabízí opravdu hodně, a tak není divu, že si ho vybírají i rodiny s dětmi jako místo, kde strávit skvělou dovolenou.

I když některé části země bývají opravdu rušné, stále je zde spousta neobjevených míst a pokud se budete dostatečně snažit, můžete snadno najít skryté klenoty. A pokud si nejste jistí, kam na dovolenou do Chorvatska, toto jsou naše tipy.

Dubrovník a ostrov Lokrum 

Legendární Dubrovník je místo, které musíte zařadit do svého programu. Staré město Dubrovníku je kvintesencí středověkého města obehnaného hradbami. Vaše děti i vy si budete připadat, jako byste pobývali na skutečném hradě nebo v muzeu pod širým nebem. Město je velice vizuálně působivé, a proto není divu, že bylo vybráno jako Královo přístaviště v nesmírně populárním seriálu Hra o trůny.

Split 

Split je druhé největší město v Chorvatsku a leží na břehu Jaderského moře v řídkém pásu jižního Chorvatska. Ať už chcete poznávat starobylou historii, jíst čerstvé mořské plody nebo zažít moderní dalmatský život, pak je pro vás Split to pravé místo, jak si užít Chorvatsko s dětmi.

Výhodou je, že se v této lokaci dostanete pěšky téměř všude, kam chcete. Split je navíc  neuvěřitelně přátelské město k rodinám, a proto byste měli zvážit jeho návštěvu. Můžete zde navštívit Diokleciánův palác, Jupiterův chrám, pevnost klis, park Marjan a zastavit se na úžasné pláži Kašjuni.

Trogir s dětmi

Maličké staré město Trogir, zapsané na seznamu UNESCO, je jedním z nejpůvabnějších a nejkrásněji zrekonstruovaných na celém chorvatském pobřeží. Ne pro nic za nic se městu říká dokonce Malé Benátky, jelikož jedinečnou atmosférou Trogir připomíná ty italské.

Trogir leží pouhých 30 minut západně od Splitu, takže je z něj snadný celodenní výlet. Staré město Trogir se rozkládá na malém ostrůvku mezi pevninou a větším ostrovem Čiovo, které spojují krátké mosty. Kromě mostů a okružní silnice je celé město bez dopravy.

Makarská riviéra v Chorvatsku

Makarská riviéra má jedny z nejhezčích pláží v Dalmácii. Pyšní se kilometry dlouhých krásných pláží a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Podél pobřeží doporučujeme soustředit své hledání na Brelu, Baškou Vodu, Makarskou, Tučepi a Podgoru. Všechny tyto oblasti jsou skvělé pro rodinnou dovolenou v Chorvatsku, ať už máte malé děti nebo aktivní teenagery.

Tato jedinečná oblast vám nabídne trhy s jídlem pod širým nebem, bary u jeskyní, historické kostely, vinice, tyrkysové vody a majestátní hory. 

Pula

U chorvatského pobřeží zalitého sluncem leží město Pula.  Má bohatou historii a v jeho centru se nachází římský amfiteátr, který je zachovalejší než římské Koloseum. Projděte se dlážděnými kamennými uličkami a najděte restaurace na pláži, malebné kavárny a zmrzlinárny, které potěší děti.
V oblasti Istrie jsou Pula a Rovinj bezpochyby hodnoceny jako nejlepší místa v Chorvatsku vhodná pro rodiny s dětmi. Obě oblasti nabízí spoustu rodinných výletů, aktivit a pláží.

Pro vaši rodinu doporučujeme výlet na SUP v Pule. Teenageři milují stand-up paddle boarding a tato dobrodružná společnost, provozuje vynikající prohlídky v noci i přes den. Další rodinnou aktivitou, kterou můžete v Pule vyzkoušet, je jízda na mořském kajaku nebo se můžete vydat na prohlídku útesů a jeskyní.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 134 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář