Kam vyrazit s dětmi v Ústeckém kraji když venku prší

Kategorie: Výlety

Tip na 5 míst v Ústeckém kraji, které můžete navštívit při nepřízni počasí. Ať už hledáte něco pouze na odreagování a vyblbnutí, nebo pěkný rodinný výlet.

Jump Arena Ústí

Pokud venku prší nebo je zima, děti už pohádky nebaví a vyrábění z papíru malá šídla nezabaví, vezměte je vyskákat do Jump Arény v Ústí nad Labem. Pro dětí od šesti let tu je 1 300 m2  aréna, která nabízí přes 35 vzájemně propojených trampolín a jamek s pěnovými kostkami, mezi nimiž lze skákat tak dlouho, dokud dítěti dech i síly stačí. Před vstupem je třeba si přinést pogumované ponožky (na místě lze zakoupit za 89,-) a vyplatí se vzít si s sebou i pantofle na přechod mezi atrakcemi (jinak už ponožky nevyperete). V hale se moc netopí, takže v zimě je opravdu třeba si s sebou vzít teplé oblečení (teploty okolo 13 stupňů nejsou výjimkou). Zatímco v létě budete potřebovat jen tílko a kraťasy. Vzhledem k popularitě doporučujeme zamluvit vstup předem přes jejich webové stránky a rodiče co doprovází malé skokany za vstup neplatí a sebe do rezervace počítat nemusí. Doporučujeme dorazit alespoň 15 min předem a nezapomeňte že skákání začíná vždy od každé celé hodiny.

Zámek Děčín

Ideální nápad pro rodinný výlet k soutoku Labe a Ploučnice. Původně středověké hradiště, pak hrad, posléze přestavěný na zámek. Nejdříve renesanční, pak barokní a nakonec klasicistní. Šlechtičtí majitelé prodali zámek v roce 1932 státu – byla v něm kasárna, později v něm byla ubytována i německá a po válce sovětská armáda. Za dnešním rozkvětem zámku stojí město Děčín, které zámek roku 1991 získalo do majetku a zpřístupnilo ho veřejnosti, včetně kulturních účelů. Jejich prohlídka 'Za Tajemstvím Zámeckých Dětí' je dobrodružství kterým Vás provedou komtesa Eliška společně s tajemným rytířem a s pomocí rekvizit si děti mohou prohlídku osahat a dokonce i ochutnat. Prohlídka je určena pro děti od 4 do 12 let a během letních prázdnin běží vždy v pondělí, úterý a středu od 10:30, 14:00 a 15:30. Součástí prohlídky je také návštěva podzemí, tak dětem nezapomeňte zabalit svetr.

Podkrušnohorské technické muzeum Most

Součástí identity každého člověka je místo, kde se narodil či žije a pro obyvatele ústeckého kraje jsou těžební doly součástí jejich DNA. Pokud chcete starším dětem ukázat jak taková těžba uhlí probíhala, doporučujeme navštívit Podkrušnohorské technické muzeum v Mostě. Prohlídka trvá 2.5 hodiny, ale nudit se nebude ani minutu. Muzeum je vybudováno v reálném prostředí hnědouhelného hlubinného dolu Julius III. a případné otázky můžete směřovat přímo zkušenému horníkovi. Budete mít příležitost vidět veškeré stroje v akci, svézt se důlním vláčkem a za zmínku také stojí budova s napodobeninou štoly, kde úplně zapomenete, že nejste v podzemí. Cesta k muzeu není upravena a má minimální značení, doporučujeme tedy řídit pomalu a držet se navigace. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle vždy od 9:00 do 15:00 a vstupné přijímají pouze v hotovosti.

Hvězdárna a planetárium Teplice

Pokud se chcete zasnít a zahledět do hvězd, udělejte si výlet do Hvězdárny a planetária v Teplicích. Každou středu a neděli tu promítají programy pro malé i velké astronomy. Ve 14:00 a 16:00 tu hrají astronomické pohádky a v 19:00 odborné pořady pro starší. Pokud bude jasno nezapomeňte se zastavit i ve hvězdárně a prozkoumat skvrny či fakulová pole na Slunci. A pokud Vás Rákosníček i úžasné hvězdné nebe zmůže, můžete si vždycky dát šlofíka v pohodlných křeslech.

Divadlo rozmanitostí v Mostě

Divadlo je schopno pozitivně ovlivňovat dětskou duši od opravdu útlého věku. Stačí si přečíst životopisy českých herců či režisérů – polovina z nich propadla divadlu ve věku počátku školní docházky. A nikdy toho nelitovali. Pokud tedy chcete Vašim dítkám dopřát umělecký zážitek, doporučujeme udělat si výlet do Divadla rozmanitostí v Mostě. S širokým repertoárem pohádek jako Zlatovláska, Tři čuníci nezbedníci či Sněhurka a sedm trpaslíků vhodných pro děti od tří let je to perfektní místo, kde si společně můžete užít trochu té kultury. Pokud máte dítko menší nebo dokonce batole, vezměte je na hru Výlet, která byla speciálně vytvořena pro ty úplně nejmenší. Herci v přestávkách obsluhují občerstvení, občas stále v kostýmu, takže o legraci budete mít postaráno. Na návštěvu divadla můžete navázat i doma – pusťte se s dětmi doma do tvoření z papíru, můžete například vytvořit loutky podle postav z divadla.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,2/5. Hodnotilo 231 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář