Kam vyrazit s dětmi výlet ve středních Čechách

Kategorie: Výlety

Rozlehlá oblast středních Čech vybízí k velké spoustě výletů. Vybrali jsme pro vás 4 zajímavá místa, která stojí za to navštívit. Máte-li s dětmi rádi medvědy, tak hned na 2 lokalitách je pravděpodobně zastihnete naživo!

Státní hrad Karlštejn

Při toulkách ve Středočeském kraji kdekoho napadne jako jeden z prvních tipů na výlet známý hrad Karlštejn. Nedaleko Berouna ležící sídlo římského císaře a českého krále Karla IV. ze 14. století je otevřen od června do začátku ledna. Vybrat si můžete až z 6 prohlídkových okruhů, přičemž pro většinu veřejnosti jsou spíše určeny 3 - císařská rezidence, hradní kaple anebo vyhlídka z Velké věže. Před návštěvou pohádkového hradu, kde se mimo jiné točila i slavná Noc na Karlštejně, se o veškerých podrobnostech informujte na webu hradu.

 

Medvědárium Beroun

Ať už zavítáte na Karlštejn či nikoliv, můžete k výletu přidat také zastávku přímo v Berouně. Medvěda, kterého má město ve znaku, můžete spatřit v jeho výběhu na Městské hoře. V Medvědáriu žijí medvědi Matěj a Kuba z večerníčku Václava Chaloupka Méďové. Další informace na oficiálním webu města.

 

Zámek Konopiště

Sídlo posledního následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d`Este se nachází nedaleko Benešova. Národní kulturní památka je otevřena veřejnosti téměř celoročně, vyjma měsíců dubna, května a prosince. Na prohlídku návštěvníky zvou hned 4 okruhy - základní Salony jižního křídla zámku a také Salony severního křídla, dále potom soukromé pokoje Františka Ferdinanda d`Este anebo Lovecká trasa, která člověka zavede lovecké expozice trofejí včetně těch exotických, sbírky loveckých zbraní a seznámení s tradicí honu. I zde můžete narazit na živé medvědy, konkrétně v hradním příkopu u zámku. 

 

Zámek Rataje nad Sázavou

Hrad přestavěný na zámek se nachází nedaleko Sázavy. Navštívit jej můžete během dubnových a říjnových víkendů, od května do září potom po celý týden (kromě pondělků). Naleznete zde i Muzeum středního posázaví. Rataje a jeho okolí se pro mnoho (nejen) českých hráčů dostalo do povědomí a proslavilo díky úspěšné hře Kingdome Come: Deliverance.

 

Foto: Zdeněk Měcháček (Unsplash)

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 68 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 2/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář