"Karetní" hra v kroužku

Chcete zabavit děti hrou, ve které vůbec nezáleží na věku ani schopnostech hráče a vyhrát může opravdu kdokoliv? Tato hra je pouze o štěstí, ale pro samotné děti je to parádní aktivita.

Ke hře budeme potřebovat pouze dostatek židlí. Těch musí být stejně jako hrajících dětí. Každý si tedy sežene jednu a vytvoří se kolečko. 

Bokem nachystáme karty, ideální je smíchat třeba dva balíčky. Vytvoříme hromádku, kde bude stejný počet karet jako hráčů, aby žádná karta nebyla v hromádce víckrát/méněkrát než ostatní. Důkladně tuto malou kupku promícháme a postupně obejdeme kolečko dětí a každé si vytáhne jednu kartu a tu si po celou dobu hry pro jistotu ponechá. 

Ostatní karty důkladně promícháme a hra může začít. Otočíme kartu na vrchu balíčku a všem ji ukážeme, dobré je i říci, jaký znak na ní je. Každý, kdo má tento symbol (srdce, káry, kříže nebo piky) na své kartě, se posouvá o jednu židli doprava. Je-li volná, posadí se na židli, pokud na ní někdo sedí, posadí se na dotyčného. Pokud se stane (a to prakticky určitě nastane), že by se na jedné židli nahromadilo již mnoho dětí, je lepší už nově příchozí neposazovat na kolena předešlého, ale jednoduše vytvořit zástup vestoje před židlí. Je ale důležité správně dodržet pořadí.

Vyhrává logicky ten, kdo jako první objede celý kruh a dostane se zpět na svoji židli (nemusí sedět přímo na ní, pokud tam je už někdo jiný). Jistě si ale říkáte, co když vylosujeme kartu se znakem někoho, kdo má před sebou/na sobě někoho jiného. Tento hráč je zablokovaný. Posouvat se mohou pouze ti, co jsou nahoře. 

Posouvají-li se hned za sebou dva hráči se stejnou kartou, nikdy nemůže dojít k tomu, že by si jeden sedl na druhého. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 686 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 1/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář