Kdo má minci?

Dokážete si minci poslat co nejvíc nenápadně, aby soupeři neměli šanci odhalit, kde se nachází?

Rozdělíme děti na dvě skupiny. Každou skupinu posadíme na jednu stranu stolu. Hraje se na několik kol. V každém z nich dostane minci jeden tým a má za úkol si ji nenápadně posílat pod stolem. Z druhého týmu se pro každé kolo určí jeden člověk, který stopuje hru. Počká si tedy na co nejlepší okamžik a řekne stop. V tuto chvíli se mince musí přestat posílat. Všichni hráči z týmu, který má právě minci, zvednou sevřené ruce v pěst nad hlavu. Odpočítá se 3-2-1 a všichni zároveň bouchnou rukama o stůl - před dopadem musí pěsti otevřít. Nyní jejich ruce zůstávají pevně položené na stole (viz. obrázek). Pod jednou z ruk leží hledaná mince.

Tým, který stopoval má nyní krátký čas na to, dohodnout se, u koho slyšel dopadnout minci o stůl. Poté má tři pokusy ukázat na některou z ruk. Pokud se někde mince najde, bod dostává tým hádačů, v opačném případě mají bod ti, jenž si minci právě posílali. Celý postup dále opakujeme na druhý tým a několikrát dokola. 

Tip pro mladší

Pokud hrajete hru s mladšími dětmi, je dobré zdůraznit, že ti, kteří minci pod rukou nemají a ještě je nikdo neoznačil jako možného držitele mince, aby své ruce nachali pevně na stole. Musí se pokusit vydržet různé svědění atd. Pokud by ruku bez mince zvedli, usnadní tak soupeřům v určování toho, kdo minci skutečně má. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 477 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář