Kelímková pyramida - dovednostní hra či soutěž

Postavit úhlednou pyramidu z plastových kelímků je skvělá hra buď jako obyčejná / tématická aktivita, ale také jako soutěž pro děti! Nastavte téměř libovolná pravidla, ovšem s jediným cílem. Vždy musí soutěžící postavit pěknou stavbu.

Jediné, co budeme potřebovat, je velké množství plastových kelímků. Bez těch to zkrátka nepůjde.

Mezi sebou mohou soutěžit, resp. hrát spolu, jednotlivci nebo i skupinky. Každému hráči / týmu dáme na začátek stejný počet kelímků. Těžší varianta je 36 kelímků, jednodušší pak 21.

Úkolem je postavit z přidělených kelímků pyramidu, která musí vydržet nějakou dobu stát. Hrát či soutěžit se dá se zadaným časovým limitem, například dvou minut. Nebo nemusíme zadávat časový limit a zkrátka sledovat, kdo dílo postaví jako první.

Tip

Po skončení samotné hry či soutěže se dá také zvolit stavění ve větším počtu, kdy se ze všech kelímků můžeme pokusit vybudovat co možná nejvyšší stavbu jakéhokoliv tvaru. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 712 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář