Kontakt - pohodová a skupinová hra

Ať už cestujete, skrýváte se v budově před deštěm nebo prostě chcete nějakou odpočinkovou hru, vyzkoušejte kontakt! Nepotřebujete nic, pouze hráče.

S libovolným počtem hráčů se někde pohromadě pohodlně usaďte (nebo u toho můžete klidně i jít). Jeden člověk (říkejme mu Petr) si vymyslí nějaké slovo a to nikomu neříká. Prozradí pouze první písmeno. Cílem ostatních je přijít na celé slovo, které si myslí jeden vybraný člověk. Slovo se odkrývá po písmenkách.

Všichni ostatní hráči (hádači) se snaží vymyslet nějaké slovo na dané písmeno a nějak ho popsat ostatním (nesmí říct kořen slova). Pokud se někdo z ostatních hádačů chytí a myslí si, že ví stejné slovo, jaké popisuje hádač, řekne "Kontakt". Oba společně napočítají do 3 a poté řeknou to, co si myslí. Pokud oba řeknou to samé, Petr prozradí následující písmeno svého slova. Od této chvíle musí hádači vymyslet slovo na zadanou řadu již odkrytých písmen Petra.

Petr ale může zpomalit rychlost odhalení svého slova. Pokud některý z hádačů popíše nějaké slovo a začne odpočítávání po slově "Kontakt", může Petr říci dané slovo, které myslel hádač. Pokud se trefí, odpočítávání se zruší a hádači musejí přijít na jiné slovo. Pokud již hra spěje ke konci a hádači vymyslí stejné slovo jako Petr, hra končí a Petr musí přiznat, že se jedná právě o to slovo.

 

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 414 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář