Který král bude vládnout nejdéle?

Kdo by nechtěl být králem? Je to lepší než jakákoliv nižší pozice ve společnosti. Vyhrává nejdéle vládnoucí král.

Nachystáme si mety nebo například klacky k označení pozic. Těchto pozic bude o jednu méně než počet hráčů. Rozestavíme je do kruhu se stejnými rozestupy. Každé metě přiřadíme určitou pozici ve středověké společnosti. 

Jedna bude značit místo krále. Po směru hodinových ručiček poté pojmenujeme další. Například šlechta, radní, sedlák, učeň, vězeň. Máme-li podstatně více hráčů, můžeme buďto některé pozice udělat dvakrát nebo si zkrátka další domyslet.

Na koho nezbyde meta, jde doprostřed s míčem. Pozice uprostřed je ještě horší než vězeň. Prostředník se chce dostat někam do kruhu. Toho docílí tak, že řekne název pozice a jméno hráče na daném místě a míč vyhodí do vzduchu. Balón nesmí letět nijak výrazně mimo kruh, toleruje se maximálně metr za obvod kruhu - pokud toto není splněno, hra ani nezačne a nikdo nesmí obsazovat jinou metu. Vyvolaný hráč musí opustit svoji pozici a pokusit se chytit míč. Jakmile se uvolní jeho meta, ostatní níže postavení (včetně prostředníka) se logicky budou snažit toto místo obsadit a uvolní tak své místo. Tím pádem se hráči dají do pohybu. 
Vraťme se ale k tomu, kdo musí chytit míč. Pokud ho dokáže chytit ze vzduchu, je zachráněn a vrací se zpět na svoji metu a všichni se rovněž vrátí na původní pozici, uprostřed zůstane stejný prostředník. Jestli míč ale dopadne na zem a až poté ho vyvolaný chytí, může se pokusit ještě doběhnout na nějakou volnou metu. Není-li už žádná volná, stává se on prostředníkem. 

V následujícím kole ale nesmí prostředník vyvolat stejnou pozici, jaká byla vyvolaná v předchozích dvou kolech. Hráč může být stejný, pokud ale změnil své postavení.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 599 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář