Letecká škola pro každého

Mnozí se v dětských letech chtějí stát pilotem letadel, stíhaček a jiných létajících prostředků. Ne každému se to poštěstí, jako třeba Michalu Šonkovi, který je pilotem světové série Red Bull Air Race. S dětmi si můžeme třeba i doma snadno udělat leteckou školu.

Nezbytnou součástí pro každého studenta letecké školy bude jeho stroj - pro naše potřeby bohatě postačí papírová vlaštovka. Složit si ji můžete například podle našeho návodu.

Druhou pomůckou bude letecký simulátor. Do papíru o velikosti A2 (nebo větší) uděláme tři otvory, aby se do nich vlaštovka vlezla. Těmto otvorům přiřadíme podle náročnosti (nebo náhodně) hodnoty 10, 20 a 30.

Máme vše a výuka může začít! Po jednotlivcích si každý žák stoupne na stanovenou čáru a odtud se házením vlaštovky snaží získat co nejvíce bodů.
Podle libosti a nároku na délku hry zvolíme každému hráči počet hodů, naházené body sčítáme a na konci vyhlásíme vítěze, který splnil letecké zkoušky nejlépe.

 

 

 

Foto: http://joylovecreate.blogspot.com

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 537 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář