Logická hra Čtverečkování

Není počasí na pobyt venku? Chcete si zkrátit volnou chvíli? Potřebují děti procvičit v logickém uvažování a trochu si zapřemýšlet? Není nic snazšího než usednout ke čtverečkovanému papíru a zahrát si poměrně jednoduchou hru, u které se ale mohou mozkové závity pěkně zapotit.

Připravíme si čtverečkovaný papír a psací potřeby. Na papíře vymezíme hrací území, pro začátek postačí 10x10 nebo 14x14 čtverečků. Vznikne nám tak velký hrací čtverec. V něm se bude vše odehrávat.

V základní verzi proti sobě hrají dva hráči, avšak nad jedním herním polem může soupeřit i více hráčů, hra tak dostane poněkud záludnější a těžší průběh. 

Hráči se střídají po tahu. Jeden tah znamená, že hráč, který je na řadě udělá jednu čárku o délce hrany malého čtverečku. Úkolem hráče je mít na konci co nejvíce čtverečků. Ten získá tak, že svojí čárkou dokreslí započatému čtverečku poslední hranu a uzavře ho tak. Samotné čárky nepatří žádnému hráči, tudíž ani rozdělané čtverečky - jeden dílek může být ohraničený čárkami více hráčů, ale patří tomu, kdo jej uzavře. Jakmile hráč uzavře jakýkoliv čtvereček, vybarví si jej svojí barvou či nějakým symbolem. 

Vítězem se stává ten, kdo má po dokončení hry nejvíce "ovládnutých" čtverečků. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 672 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář