Loutkové divadlo Marionetino

Kategorie: Hry do místnosti Naučné hry Sponzorováno

Vzdělávání našich nejmenších je často komentované téma. Vžít se do role přísného rodiče nebo raději vyzkoušet zábavnou formu vzdělávání? My máme jasno! Škola hrou je zábavná a nenásilná forma vzdělávání dětí již od předškolního věku. A co takhle si u vzdělávání hrát a naučit se ty nejznámější pohádky podle scénáře, nebo nechat ty nejmenší si vlastní pohádku vymyslet?

Loutkové divadlo bývalo nedílnou součástí dětských pokojíčků už před mnoha lety. 

S loutkovým divadlem Marionetino můžete zahrát nepřeberné množství pohádek a smyšlených příběhů. Z velmi praktického balení vykouzlíte scénu raz dva pomocí krabice a kulis. Jednotlivé kulisy se k pozadí připevní kolíčkem nebo kancelářskou sponkou. V nabídce naleznete více než 20 pozadí, které dodají Vašemu příběhu tu správnou atmosféru.

Veškeré kulisy, rekvizity a loutky jsou vyrobené z knihařské lepenky a pomocí vodících tyček můžete improvizovat, rychle měnit děj jak se vám zlíbí a díky jednoduchosti sestavení loutky zvládnou divadelní představení sehrát i ty nejmenší děti od tří let. Jednotlivé figurky se k vodícím tyčkám dají nalepit jakýmkoliv lepidlem na papír a dřevo, ale ještě jednodušší a praktičtější varianta je použít bílou lepící kancelářskou hmotu. Hmotou rychle zafixujete loutky k vodícím tyčkám nebo jednotlivé rekvizity k loutkám. Velkou výhodou je, že je hmota opakovaně použitelná.

Pokud neradi improvizujete nebo si na to ze začátku netroufáte, lze si dokoupit i jednotlivé scénáře k loutkovému divadlu, kde najdete pohádky i bajky. Při zakoupení sad loutkových divadel máte k dispozici kód, který vám umožní stáhnout si scénář zcela zdarma. Navíc jako dodatek každého scénáře je i pracovní příloha, díky které můžete své děti nechat tvořit, přemýšlet nad ponaučením z příběhů nebo se naučit něco nového.

Propracovanost loutkových divadel nám dovoluje využívat je nejen v domácnosti pro hraní pohádek před spaním, ale je vhodné i pro mateřské školky, školy a dají se aplikovat v oblasti logopedie. Dítě si hraním osvojuje základy komunikace, improvizace a sociálních dovedností, trénuje logopedii, jednotlivé rekvizity se dají využít k předmatematické přípravě a jednoduše rozvíjí práci s rodným jazykem. Nesmíme opomenout i výuku cizích jazyků.

Pro nejmenší děti doporučujeme začít klasickou sadou loutkového divadla - pohádkovou, do které se zamiluje každý rozumbrada. Vždyť kdo by neznal Červenou Karkulku, pohádku o neposlušných kůzlátkách a Perníkovou chaloupku? Postupně lze dokoupit jednotlivé sady celých pohádek, jednotlivých kulis, dokonce i figurek.

Starší děti pak nezklame loutkové divadlo s 30 loutkami. Díky 6 scénám a 30 loutkovým figurkám už se dá odehrát pořádný divadelní kousek!

A pro ty, kdo si ještě raději hrají, máme i společenskou hru s loutkovým divadlem. Figurky ze hry se dají spolu s papírovým divadélkem sbalit s sebou na cesty nebo k babičce. 

Podívejte se na naše stránky www.kufrik.cz a vzhůru do pohádky!

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 377 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář