Mafiáni z městečka Palermo

Přesuňme se do Itálie, do přímořského města Palermo. Kdo bude v roli mafiána, který s ostatními chce ovládnout město? Zvládnou obyčejní občané a policista odhalit včas tyto záporáky a skoncovat s nimi?

Rozdělení rolí

Nejprve všechny hráče usadíme do kolečka. Začneme první nocí, která bude zároveň poklidná. Vypravěč nejprve začne obcházet kolem dokola a uvede, že nyní se vybírá mafie. Tedy koho se dotkne, ten bude mafiánem. U menších dětí je dobré zdůraznit, aby se při doteku neradovali, jelikož ostatním prozradí výběr a hra ztratí smysl. 

Mafiány vybíráme v rozumném počtu vůči celkovému počtu hráčů. Například v kolečku dvanácti lidí vybereme maximálně tři mafiány. 

Následuje ještě jeden výběr a to policisty (= katány). Toho vypravěč vybere stejným způsobem. 

Začátek hry

Nyní se buď celé městečko probudí anebo bude pokračovat první noc. První se v noci budí vždy mafiáni. Ti bez zvedání se a mluvení vyberou ukazováním svoji oběť. Vypravěč vše kontroluje a jakmile se mafie shodne, pošle ji spát. Další se v noci budí policista. Ten se smí vždy zeptat ukázáním na jednoho člověka, zda to je nebo není zločinec. Od vypravěče dostane odpověď kývnutím a jde spát.

Po noci přijde ráno a jeden člověk je ohlášen jako mrtvý, tedy ten, koho mafie vybrala. Občané mohou kohokoliv obvinit z toho, že je mafián. Policista může mít informaci, kdo je jistě mafián, ovšem je dobré neprozradit svoji funkci, jinak je jisté, že ho mafiáni brzy odstraní. Poté, co nikdo nechce vznést žádné obvinění, je čas pro obhajobu obviněných. Ti mají krátký čas na to, aby zdůvodnili svoji nevinu. U menších dětí je dobré zdůraznit to, že se jedná částečně o divadlo, tedy že si důvody mohou vymýšlet a všelijak je vylepšovat. 

Když skončí obhajoby, je čas na soud. Při něm smí každý hlasovat v daném kole pouze jednou pro člověka, o kterém si myslí, že je mafián a chce ho odsoudit k smrti. Kdo dostane nejvíce hlasů je tedy popraven a vypravěč řekne, kým byl (mafián, policista nebo občan).

Přichází další noc, usínají ale pouze ti, kdo ještě přežili. Zabití či popravení mohou nyní koukat, kdo je kdo, avšak jsou naprosto potichu a nic neříkají a ani při obviňování neradí!

Zajímají-li vás dva tipy pro tuto hru, přejděte, prosím, na druhou stranu :)

Přejít na druhou stranu

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 580 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář